Bayram öncesinde saç ve sakal tıraşı olmak isteyen vatandaşlar, berberlerin kapısında kuyruk oluşturdu. Bu yoğunluk, berberleri de memnun ederken, berberler işlerini daha düzenli yapabilmek ve müşteri memnuniyetini koruyabilmek adına yeni düzenlemelere gitti. Antalya Körfez Gazetesi'nden Ertuğrul Gün'ün haberine göre birçok berber, yoğun taleple baş edebilmek için randevu sistemine geçiş yaptı. Bu sistemle birlikte berberler, müşterilerinden randevusuz gelmemelerini ve en az iki saat önceden randevu almalarını istedi.

“BUGÜN VE YARIN DAHA DA YOĞUN GEÇMESİNİ BEKLİYORUZ”

Aksu ilçesinde yaklaşık 30 yıldır berberlik yapan Ferdi İner, bu bayram öncesindeki yoğunluğun diğer yıllara kıyasla daha erken başladığını belirtti. Ferdi İner, "Kurban Bayramı yoğunluğumuz bu hafta içerisinde başladı. Kurbana doğru bu yoğunluğumuz artacak. Bugün ve yarın daha da yoğun geçmesini bekliyoruz. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için lütfen randevu alın" diyerek uyarıda bulundu.  İner, bayram öncesi yoğunluğun kendileri için hem sevindirici hem de yorucu olduğunu ifade ederek, “Her yıl bu dönemlerde işlerin artmasını bekleriz, ancak bu yıl sanki biraz daha erken başladı. Bu durum bizim için güzel bir şey, aynı zamanda çok çalışmamız gerektiği anlamına geliyor" dedi.

“BİRÇOK BERBER ARTIK RANDEVU SİSTEMİNE GEÇTİ”

Şehir merkezinde 20 yıldır berberlik yapan Mehmet İzmari ise vatandaşların tıraşlarını son güne bırakma alışkanlığının yoğunluğu artırdığını belirtti. İzmari, "Vatandaşlarımız tıraşlarını son güne bırakmak istiyor. Bundan dolayı bir yoğunluk var. Aslında 7 gün önceden başlansa yoğunluk biraz daha az olur. Birçok berber artık randevu sistemine geçti. Vatandaşımız tıraş olmaya gitmeden arasın" ifadelerine yer verdi.

RANDEVU SİSTEMİYLE HERKES MEMNUN

İzmari, randevu sistemine geçişin hem kendileri hem de müşterileri için avantajlı olduğunu vurgulayarak, "Randevu sistemi sayesinde işlerimizi daha planlı ve düzenli yapabiliyoruz. Müşterilerimiz de beklemek zorunda kalmıyor, herkes memnun oluyor" sözlerine yer verdi. Antalya’daki berberler, randevu sistemi ile hizmet vererek işlerini daha verimli hale getirirken, müşterilerine de daha kaliteli hizmet sunmayı hedefliyor. Bu sistem, özellikle bayram gibi yoğun dönemlerde hem müşteri memnuniyetini artırıyor hem de iş yükünü daha iyi yönetmeyi sağlıyor.

Kaynak: ANTALYA KÖRFEZ GAZETESİ-ERTUĞRUL GÜN