Beren Saat, Türk televizyon efsanelerinden Aşk-ı Memnu’da Bihter Ziyagil’e hayat vererek hafızalara kazındı. Ardından Fatmagül’ün Suçu Ne ile bir efsane haline geldi. Güzel oyuncu Beren Saat kaç yaşında oldukça merak edildi.

Aşk-ı Memnu ile çıkışını yakalayıp Türk televizyonlarına damga vurdu. Canlandırdığı karakter Bihter Ziyagil’in ölüm yıl dönümü, dizi biteli 14 yıl olmasına rağmen hala kutlanıyor. Biz de Beren Saat kaç yaşında ile birlikte gelen özel hayatına dair diğer soruların yanıtlarına yer verdik.

Beren Saat Kac Yasinda 9

Beren Saat Kaç Yaşında?

Geçtiğimiz günlerde doğum günü kutlanan ama hiç yaşlanmayan güzel oyuncu Beren Saat kaç doğumlu sorularını sordurdu. Yetenekli oyuncu Beren Saat, 26 Şubat 1984’te doğdu. Eşi Kenan Doğulu tarafından her yıl güzel cümlelerle doğum günü kutlanan güzel oyuncunun yaşı aşağıdadır:

 • Beren Saat kaç yaşında diye merak edenler için doğum günü partisi de geçtiğimiz günlerde yapılan Beren Saat, 40 yaşındadır cevabını verebiliriz.

Beren Saat Kac Yasinda 13

Beren Saat Kimdir?

Güzel ve ünlü oyuncu Beren Saat, 26 Şubat 1984’te Ankara’da doğdu. Spor akademisi mezunu olan Ayla ve Hüseyin Avni Saat çiftinin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Evin en küçük çocuğu olan Beren Saat’in Cem adında bir abisi var.

Ankara’da büyüyen güzel oyuncu ilk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Lise yıllarında birçok müzikalde yer alan Saat, bir röportajında şu sözleri söylemiştir:

Antalya Muratpaşa Belediyesi’nden Çevre Bakanlığı’na rest! Antalya Muratpaşa Belediyesi’nden Çevre Bakanlığı’na rest!
 • “Çocukken elimde deodorant şişesiyle şarkı söyleyip ayna karşısında roller yapardım.”

Üniversite eğitimi için Başkent Üniversitesi’nde İşletme okumaya başladı. Fakat kariyerini bu şekilde yönlendirmek istemediğini erkek arkadaşına anlattı ve onun desteği ile Türkiye’nin Yıldızları yarışmasına katıldı.

Türkiye’nin Yıldızları yarışmasını ikincilik ile tamamlayan Saat, Tofita isimli şeker markasının reklam yüzü oldu. Yavaş yavaş şu anki kariyeri için adımlar atan güzel oyuncu, Tomris Giritlioğlu’nun dikkatini çekti. Onun da desteğiyle ilk başrol projesini aldı.

Kısa süre içinde yıldızı parlayan Beren Saat’in projeleri de oldukça merak ediliyor. İşte Beren Saat’in yer aldığı projeler şu şekildedir:

 • Aşkımızda Ölüm Var
 • Aşka Sürgün
 • Hatırla Sevgili
 • Aşk-ı Memnu
 • Fatmagül’ün Suçu ne?
 • İntikam
 • Güz Sancısı
 • Gecenin Kanatları
 • Gergedan Mevsimi
 • Benim Dünyam
 • Muhteşem Yüzyıl Kösem
 • Atiye

Birçok dizi, film, seslendirme, müzikal alanlarında yeteneğini sergiledi. Aynı zamanda İngilizce ve İspanyolca konuşabilen Beren Saat boş vakitlerini dans ederek, tenis oynayarak ve sinemaya giderek değerlendirdiğini belirtti.

Beren Saat Kac Yasinda 7

Beren Saat Kariyeri

Ünlü ve yetenekli oyuncu Beren Saat’in kariyeri hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için yazımızda bu başlığa da yer vermek istedik.

İşte güzel oyuncu Beren Saat’in kariyeri aşağıdaki gibi şekillenmiştir:

 • Üniversite öğrencisi iken kariyerini değiştirmek isteyen Saat, 2004 yılında Türkiye’nin Yıldızları adlı yetenek yarışmasında ikinci oldu.
 • Kamera karşısına ilk kez şekerleme markası olan Tofita reklam filmi yüzü olarak çıktı.
 • Bu süreçte ünlü yönetmen Tomris Giritlioğlu’nun dikkatini çekti ve bu sayede ilk başrol projesini kaptı.
 • 2004 yılında Aşkımızda Ölüm Var ve 2005 yılında Aşka Sürgün dizilerinde rol aldı.
 • Televizyon ekranlarında en tanınmaya başladığı projesi 2006-2008 yıllarında yayınlanan Hatırla Sevgili dizisi oldu.
 • 2008 yılında ilk sinema projesi Güz Sancısı vizyona girdi.
 • Aynı zamanda hafızalarda kazınacağı dizi olan Aşk-ı Memnu 2008 yılında ekranlarda başladı. Bihter Ziyagil ile şu anki ününe kavuştu. Bugün bile unutulmayan bir efsane dizi karakteri haline geldi.
 • Ardından kariyeri hızla yükselişe geçen Saat, 2010 yılında Aşk-ı Memnu’nun bitmesi ile Fatmagül’ün Suçu Ne projesinde başrol oynadı. Bu dizi ile oldukça konuşuldu. Dizi defalarca reyting rekorları kırdı.
 • 2015-2016 yıllarında Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Kösem Sultan’ı canlandırdı.
 • Bu süreçte projeleri hızla devam eden güzel oyuncu internet dizilerinde de rol oynadı. 2019 yılında dijital platform Netflix’te Atiye dizisinde başrol oynadı.
 • Son olarak ise Netflix Türkiye’nin orijinal içeriği olan İstanbul İçin Son Çağrı filminde Kıvanç Tatlıtuğ ile yıllar sonra başrolü yeniden paylaştı.

Beren Saat Kac Yasinda 6

Beren Saat Nereli?

Ünlü oyuncu Beren Saat, Türk televizyon dünyasının en sevilen isimlerinden biridir. Beren Saat, Ankara’da dünyaya gelmiştir. Beren Saat’in aslen nereli olduğu oldukça merak edilmiştir. Güzel oyuncunun baba tarafı aslen Gümüşhanelidir.

Beren Saat Kac Yasinda8

Beren Saat Hangi Okuldan Mezun Oldu?

Beren Saat’in hangi okuldan mezun olduğunu soranlar için ilk, ortal ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. Üniversite için Başkent Üniversitesi İşletme fakültesini kazanmış fakat oyunculuk yapmak istediği için bitirmemiştir.

Beren Saat Boyu Kaç?

Türk sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Beren Saat’in boyu kaç olduğu izleyiciler tarafından oldukça merak ediliyor.

Ekranlarda güzel ve yetenekli oyunculuğu ile karşımıza çıkan Saat, 1.66 metre boyundadır. Güncel kilosu tam bilinmese de güzel fiziği ile aklımıza kazınmıştır.

Beren Saat Annesi Nereli?

Beren Saat’in annesi Ayla Saat, 1 Ocak 1955 Ankara doğumludur. Spor akademisi mezunudur. Eski Türk milli kaleci ve bir dönem Gençlerbirliği Spor Kulübü’nde kalecilik yapan Hüseyin Avni Saat ile evlidir. Bu mutlu birliktelikten iki çocukları olmuştur.

Ayla Saat’in Ankara doğumlu olduğu ve şu an İstanbul’da yaşadığı bilinmektedir.

Beren Saat Kac Yasinda 4

Beren Saat Kaç Yaşında Evlendi?

Beren Saat’in kariyeri yanında özel hayatı da merak ediliyor. Beren saat kaç yaşında evlendi, kiminle evli gibi sorular arama motorlarının popülerlerinden.

Güzel oyuncu yaz şarkıları ile özdeşleşen yetenekli sanatçı Kenan Doğulu ile evlidir. Beren saat kaç yaşında evlendi sorularına 29 Temmuz 2014 cevabını verebiliriz. Güzel oyuncu Beren Saat, Kenan Doğulu ile 10 yıldır evlidir.

Beren Saat, Kenan Doğulu ile Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles kentinde Malibu sahillerinde oldukça konuşulan ve beğenilen bir düğünle dünyaevine girmiştir.

Yıllar geçse de güzelliğine güzellik katan ve yaşlanmayan yetenekli oyuncu Beren Saat kaç yaşında sorusuna yazımızda yer verdik. Beren Saat’in kariyeri ve özel hayatı ile ilgili merak ettiğiniz noktalara değindik!

Beren Saat Kac Yasinda

Muhabir: Duygu Tekin