Tarihi dizileriyle çok sevilen TRT1 kanalı, her pazartesi akşam 20.00’de merakla beklenen yapım Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisini izleyicileriyle buluşturuyor.

Son bölümlerde ise Kanlı Bernard karakteriyle diziye katılan Berk Cankat dikkatleri üzerine çekti. Yeni bir düşman olan Bernard kim diye merak ediliyor. Güçlü duruşu ve oyunculuk performanslarıyla ilgi odağı olan Berk Cankat kimdir sorusuyla birlikte tüm merak edilenleri aktardık…

Berk Cankat Kimdir

Selahaddin Eyyubi Kanlı Bernard Kim?

Diziye 19. Bölümde katılan Kanlı Bernard, sevilen dizinin kötü karakteri olarak hikayeye giriş yaptı. Selahaddin Eyyubi’nin düşmanı olan Kanlı Bernard, entrika ve savaşçı özelliği ile diziye yeni bir soluk getirdi.

Selahaddin Eyyubi Kanlı Bernard rolünü ise başarılı oyuncu Berk Cankat üstlendi. Peki, Berk Cankat kimdir? İşte, detaylar…

Berk Cankat Kimdir?

Berk Cankat 9 Mayıs 1984 Ankara doğumludur. Asıl mesleği mimarlık olan ve müteahhitlik yapan babası sebebiyle çocukluğu Ankara, Eskişehir ve Hatay gibi farklı şehirlerde geçti. İlkokulu Hayat’da, liseyi ise Ankara’da bitirdi.

Antalya Gençlik Kampı'na öğrencilerden yoğun ilgi! Antalya Gençlik Kampı'na öğrencilerden yoğun ilgi!

Ortaöğretim ve lise zamanında okul tiyatrosunda yer alarak oyunculuğa amatör bir giriş yaptı. Bu konudaki ilk deneyimi de Haldun Taner’in yazdığı ‘Ay Işığında Samata’ adlı oyunda 1999 yılında rol alması ile oldu.

Üniversite eğitimini Ankara’da alan Cankat, Bilkent Üniversitesi’nin Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde Grafik Tasarım bölümünden almıştır. 2002 yılında başladığı üniversiteden 2007 yılında mezun oldu.

Okul hayatını bitirdikten sonra mezun olduğu grafik tasarım bölümüne dair bir meslek edinmek için İstanbul’a taşındı. Şehir değişikliğinin ardından mesleğine dair düşünceleri de değişti ve oyuncu olmaya karar verdi.

Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde oyunculuk eğitimi alarak sektöre profesyonel bir giriş yaptı. Adını ilk duyduğumuz televizyon projesi ise 2013-2014 yıllarında büyük ses getiren ‘Sana Bir Sır Vereceğim’ dizisi ile oldu. Bu dizide Ekin Koç ve Demet Özdemir ile rol aldı. Ardından pek çok dizi ve film projesi ile kariyerine devam etti.

Berk Cankat Kimdir 2

Berk Cankat Nereli?

Berk Cankat Ankara doğumludur. Fakat aslen Çerkes kökenli olduğu biliniyor.

Berk Cankat Kaç Yaşında?

1984 doğumlu olan Berk Cankat, 2024 itibariyle 40 yaşındadır.

Berk Cankat Burcu

Berk Cankat 9 Mayıs’ta doğmuştur. Bu sebeple güneş burcu Boğa’dır.

Berk Cankat Boyu Kaç?

Ekranlardan izlediğimiz ve sevdiğimiz ünlü oyuncuların fiziksel özellikleri de sıklıkla merak ediliyor. Berk Cankat’ın ise 1,85 cm boyunda olduğu biliniyor.

Berk Cankat kimdir sorusu ve hayatına dair edindiğimiz tüm bilgileri aktardık. Şimdi de ünlü ismin hangi projelerde yer aldığına göz atalım…

Berk Cankat Kimdir 6

Berk Cankat Oynadığı Diziler

Kanlı Bernard Selahaddin Eyyubi dizisindeki performansı sebebiyle Berk Cankat oldukça merak edildi. Şimdiye kadar hangi film ve dizilerde rol aldığı ise araştırılıyor. Selahaddin Eyyubi Bernard’ın kim olduğunun yanı sıra; Berk Cankat’ın filmografisini de aktaralım.

Berk Cankat TV dizileri şu şekildedir:

  • Sana Bir Sır Vereceğim – Savaş Yapıcı (2013-2014)
  • Medcezir – Cem (2014)
  • Güzel Köylü – Cemal Alkan (2014-205)
  • Muhteşem Yüzyıl Kösem – Alex/İskender/Şehzade Yahya (2016-2016)
  • Yıldızlar Şahidim – Aras Demir (2017)
  • Gülizar – Murat (2018)
  • Bir Deli Rüzgar – Uğur (2018)
  • Aslında Özgürsün – Koray (2022)
  • Sıfırıncı Gün – Mert (2022-2023)
  • Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi – Kanlı Bernard (2024-Devam)

Berk Cankat Kimdir 7

Berk Cankat Filmleri

Berk Cankat izleyici karşısına çıktığı günden bu yana daha çok televizyon ekranlarındaki dizi projelerinde rol almıştır. 2024 yılına kadar rol aldığı ilk sinema filmi ise 2023 yılında çıkmış olan Atatürk filmidir. Bu projede ‘Ali Fuat Cebesoy’ karakterine hayat vermiştir.

Berk Cankat kimdir ile birlikte merak edilen hangi dizilerde oynadı sorusunu da cevapladık. Peki, başarılı kariyeriyle göze çarpan Berk Cankat’ın sevgilisi var mı? İşte, detaylar…

Berk Cankat Kimdir 3

Berk Cankat Sevgilisi Kimdir?

İstanbul gecelerinde el ele görüntülenmelerinin ardından Sinem Ünsal ve Berk Cankat sevgili mi soruları gündeme geldi. Henüz resmi Instagram hesaplarında bir fotoğraf paylaşmasalar da ikili hem takipleşiyor hem de magazine görüntü veriyor.

2023’ün yaz aylarında Sinem Ünsal’ın ‘Tatlı tatlı bir ilişkiye başladık’ açıklaması ile birlikte çiftin hala birlikte olduğu biliniyor.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi’nin Kanlı Bernard’ı Berk Cankat kimdir sorusuyla ilgili detaylı cevaplara yer verdik!

Muhabir: Duygu Tekin