Fikret Öztürk tarafından 1992'de kurulan Öztürkler Petrol, ilerleyen yıllarda OPET adını aldı. Türkiye genelinde en büyük akaryakıt distribütörü haline gelen OPET’in yüzde 50 hissesi ise daha sonra Koç Grubu'na satıldı. Öztürk ailesinin yazdığı bu başarı hikayesinde öyle bir isim var ki ismi bir dönem Antalyaspor Başkanlığı yapan oğlu Ali Şafak Öztürk kadar duyulmadı. İşte, OPET’i tüm ülkede tanınır hale getiren, Türkiye genelinde benzin istasyonlarının hijyenik ve modern bir görünüme kavuşturan o gizli kahraman…

ANNE ELİ DEĞİNCE İŞLER DEĞİŞTİ

Öztürkler ailesi tarafından kurulan petrol istasyonlarını, dönemin petrol istasyonlarından ayıran en önemli özelliği temizliğe verdiği önem oldu. Öztürkler Petrol’ün faaliyetlerine başladığı yıllarda, diğer petrollerin lavabolarını kullanmak neredeyse imkansızdı. Bu durumun farkında olan Nurten Öztürk duruma el atınca ortaya büyük bir başarı hikayesi çıktı. Anne elinin değdiği OPET, temizliği ve modern görünümüyle kısa sürede araçlarına akaryakıt almak isteyen sürücülerin en uğrak noktası oldu. Özet ile anne eli değince işler bir anda değişti.

 

TECRÜBELERİNİ ‘İŞİMİZ TEMİZ PROJESİ’ İLE AKTARIYOR 

Yıllar önce yaşanan bu başarı hikayesinin gizli kahramanı olan Nurten Öztürk şimdilerde ‘İşimiz Temiz Projesi’ ile başarısını taçlandırıyor. OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı görevlerini yürütmekte olan Nurten Öztürk, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve OPET işbirliği ile yürütülen proje kapsamında 81 ilde binlerce insana yol göstermeye devam ediyor.

En zeki iller sıralaması (2024) Antalya kaçıncı sırada? En zeki iller sıralaması (2024) Antalya kaçıncı sırada?

 

“AMACIMIZ DAHA BAŞARILI SONUÇLARA ULAŞMAK”

Bakın Nurten Öztürk Antalya’da katıldığı ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da yer aldığı ‘İşimiz Temiz Projesi’ toplantısında neler söylüyor: 

“2000 yılında ülke genelinde hijyen konusunda bilinçlenmenin sağlanması için Temiz Tuvalet Kampanyası’nı başlattık. Bu proje ile tüm Türkiye’de hijyen ve temizlik standardının oluşması için istasyonlarımızda, okullarda eğitimler verdik. Proje sürekli dallanıp budaklandı. 2021 yılında imkanları daha sınırlı olan mikro işletmeler için ‘İşimiz Temiz’ Projesi ile güç ve gönül birliği yaptık. Projemizi şimdi 81 ilde uygulayarak uzun vadede daha başarılı sonuçlara ulaşmak ve bu sonuçların kalıcı olmasını amaçlıyoruz.”

Muhabir: VELİ AKOĞLU