Halime İspir Bozkurt’a ait ‘Tatlı Kazalar Atlası’ isimli kişisel sergisi; müzik, dans ve canlı performans eşliğinde Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı temsilen Muratpaşa Belediyesi Kültür ve sosyal Hizmetler Müdürü Gülnur Karaaslan’ın, sanatçı ve sanatseverin katılımları ile açıldı. Etkileyici bir açılış ile sanatseverlerin beğenisini kazanan sergi, Mustafa Melih Köse tarafından verilen piyano resitaline de ev sahipliği yaptı. La Formuna Akademi Tango kulübünden gelen bir çiftin tango yaptığı sahnede, İlkan Polat’ın performans gösterisi, sergi açılışını daha renkli hale getirdi.

MİSTİK YAKLAŞIMLA YOL ALIYORUZ

Antalya’da sürdüren Halime İspir Bozkurt, küçük yaşlarından itibaren resim ve sanat dallarına ilgisi olduğunu belirtti. Ressam Bozkurt, eserlerinde bulunduğu coğrafyanın kozmik yapısını içselleştirip, mistik ve spiritüel bir yaklaşımla sanat yolculuğuna çıktığına dikkat çekti. Resimlerinde kendi gerçeğini içsel yolculuğunun derinliklerinde yatan yaklaşımla tuvallerine aktardığını söyleyen Bozkurt,

'Galeri T' çocuk ressamlara kapılarını açtı 'Galeri T' çocuk ressamlara kapılarını açtı

“2013’te resim sanatına profesyonel olarak başladım. ‘Tatlı Kazalar Atlası’ isimli son sergim 41 yağlı boya tablolardan oluşuyor. Resimlerimde genellikle spatula ve fırça tekniği kullanıyorum. Muratpaşa Belediyesi’ne sergi salonu desteği sağladığı için teşekkür ediyorum. Bu sergide sevginin ne kadar güçlü olduğunu, birlik bilincinin ne kadar yüksek olduğunu gördüm. İmece usulü bir sergi hazırlığı oldu. Bu sergiyi bir ayda açabildik” diye konuştu.

MUTLULUK GÖZYAŞLARI

Halime İspir Bozkurt’un konuşması sonrası sanatçı öğrencilerinin tebrik yağmuruna tutuldu. Bozkurt, öğrencilerinden gördüğü ilgi karşısında gözyaşlarına boğuldu. Antalyalılar ve sanatseverler tarafından büyük ilgi görmeye devam eden sergi, 5 Aralık’a kadar 10.00-17.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.