Antalya’nın Aksu ilçesinde yeni açılan yolun ortasında kalan aydınlatma direği sürücülerin kabusu oldu. Direk nedeniyle kaza ile karşı karşıya kaldıklarını belirten sürücüler, direğin bir facia yaşanmadan kaldırılmasını istedi.

AYDINLATMA DİREĞİ YOLUN İÇİNDE KALDI

Aksu ilçesi Barbaros Mahallesi’nde Aksu Vali Ertokuş Bey Anadolu İmamhatip Lisesi ile PTT arasına mevcut imar planına göre 2016 yılında Aksu Belediyesi tarafından yeni yol açıldı. Yolun açılmasının ardından ilgili kurum yol üzerinde aydınlatma çalışması yaptı. Çalışma kapsamında dikilen aydınlatma direklerinden bazıları lisenin duvarının hemen yanına dikilirken bir tanesi de yolun içerisinde kaldı.

SÜRÜCÜLER DİREĞİN KALDIRILMASINI İSTİYOR

Aradan geçen 8 yıl içerisinde yolun ortasında bulunan aydınlatma direği yetkililer tarafından kaldırılmadı. Vatandaşlar hergün yüzlerce sürücü tarafından kullanılan yolda olası bir kaza ile karşı karşıya kaldıklarını ifade ederek yoldaki direğin bir an önce kaldırılmasını talep etti. Güzergahın özellikle Aksu’nun meşhur köftesini yemek için il dışından ve şehir merkezinden gelen sürücüler tarafından sık kullanıldığına değinen vatandaşlar, direğin kaldırılmaması durumunda kaza yaşanmasının an meselesi olduklarını ifade ettiler. 

“SORUMLULUK RESMİ KURUMLARA" 

Muhtemel bir kaza durumunda sorumluluğun ilçe belediyesinde olduğunu ifade eden Tüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, “Maalesef ülkemizde zaman zaman böyle komik durumla olabiliyor. Maalesef burada direk yolun içerisinde olduğu gibi herhangi bir uyarı levhası da yok. Burada yaşanabilecek bir kazada mesuliyet kurumlar aittir. Tüketiciler haklarını resmi yollardan arayabilir. CİMER’e başvuru yapılabilir. Muhakkak bir uyarı levhası olması lazım. Kaymakamlık ve valiliğe şikayet edebilir” dedi.

Muhabir: ERTUĞRUL GÜN