Eylem Tok ve Bülent Cihantimur çiftinin 17 yaşındaki oğlu Timur Cihantimur ile ilgili birçok nokta merak edilirken yaşanan gelişmeler sonrası aile yakından takip ediliyor. Gündemi bomba gibi sarsan kaza haberinin ardından Eylem Tok eşi Bülent Cihantimur kimdir sorusu da sıkça sorulmaya başladı.

Mesleği yanı sıra ailesi ile ilgili konuşulan Bülent Cihantimur hakkında merak edilenleri yazdık. İşte, detaylar…

Bulent Cihantimur Kimdir

Bülent Cihantimur Kimdir?

Bülent Cihantimur kimdir sorusu son zamanlarda sıkça sorulan sorular arasında yerini aldı. İşte, Bülent Cihantimur hakkında araştırılanlar…

Bülent Cihantimur 1970 yılında Kars’ta dünyaya gelmiş bir Türk doktordur. Bülent Cihangir üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinde tamamladıktan sonra ihtisasını Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde Plastik Cerrahi Bölümünde yapmıştır. 

Estetik plastik cerrahi uzmanı olan Bülent Cihantimur İngiltere St. Lawrance Hospital’da bir dönem görev yapmıştır. Ardından 1999 yılında Estetik International Sağlık Grubu’nu kurmuştur ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmıştır. Ayrıca Bülent Cihantimur klinik açmıştır ve günümüzde hala özel kliniğinde hizmet vermektedir. 

Op. Dr. Bülent Cihantimur doktorluk kariyerinin yanı sıra plastik cerrahisi alanında birçok makale kaleme almıştır ve aynı zamanda bazı sanat dergilerinde de köşe yazarlığı yapmıştır. Yazdığı köşe yazıları ve makaleler yanı sıra Bülent Cihantimur kitabı da vardır. Bülent Cihantimur “Yaşlanmayı Reddet” isimli bir kitabı bulunmaktadır.

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Bülent Cihantimur ünlülerin estetik doktoru olarak bilinmektedir ve 2018 yılında yılın en başarılı estetik cerrahi uzmanı ödülünü kazanmıştır. Bülent Cihantimur Instagram ve X hesaplarından yaptığı işler hakkında paylaşım yapmaktadır.

Birçok kişinin merak ettiği Bülent Cihantimur kimdir sorusunu ayrıntıları ile açıkladıktan sonra diğer merak edilenlere de değinelim…

Bulent Cihantimur Kimdir 7

Bülent Cihantimur Oğlu ve Eşi Hakkındaki Açıklaması

Estetik Plastik Cerrahi Derneği, Bursa Tabib Odası ve Türk Kalp Vakfı gibi bazı önemli derneklere üye olan Bülent Cihantimur eşi ve oğlu ile gündeme geldi. Buna göre aile hayatına kısaca bakalım…

Bülent Cihantimur yazar Eylem Tok ile evlenmiştir. Daha sonra Bülent Cihantimur Eylem Tok ayrılma kararı alarak boşanmışlardır. 13 yıl önce boşanan çiftin Timur Cihantimur adında bir oğulları bulunmaktadır. 

Son dönemde ise aile bir kaza haberi ile tüm Türkiye’de gündeme geldi. Cihantimur ve Tok çiftinin 17 yaşındaki oğlu Timur Cihantimur ehliyetsiz kullandığı arabayla 5 kişiye çarpmış ve 1 kişinin ölümüne sebep olmuştu.

Kazanın üzerine Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur’un yurt dışına kaçtığı haberleri gündeme bomba gibi düşmüştü. Bunun üzerine Timur Cihantimur babası Bülent Cihantimur da şüpheli olarak ifade vermiştir.

Kazanın yaşandığı günü hakkında Bülent Cihantimur’un açıklaması şu şekildedir:

  • “Kazanın gerçekleştiği gün, uzun süren bir ameliyat sonrası evime gidip uyudum. Eski eşim Eylem Tok’tan gelen telefon ile kazadan haberdar oldum. Kazadan yaklaşık 1,5 saat sonra Eylem Tok beni aramış. Bana telefon geldiğinde saat gece yarısıydı. Evim Mecidiyeköy’de, kliniğe çok yakın. Hemen bir taksiyle eski eşim Eylem ve oğlum Timur’un beraber yaşadıkları eve gittim. Oğlum üst kattaydı, şoktaydı ve konuşabilecek durumda değildi. Eylem de o sırada ev içinde dolaşarak telefon görüşmeleri yapıyordu. Oğlumun durumunu iyi görmediğim için onu öncelikle muayeneye götürüp acil müdahale gerektiren bir durumu olup olmadığını anlamak istedim. Bu sırada kazada yaralı ya da ölü olduğu tarafımca da bilinmemekteydi. Eylemin telefonunu kapattım ve öncelikle şokta olan Timur’un acil müdahale gerektiren bir sağlık sorunu olup olmadığını anlayalım, sonra da ehliyeti olmadığı için avukatlara bilgi verip yapılması gerekenleri yapalım dedim.  Oğlumu alıp orada bulunan elektrikli aracı kendim kullanarak, kliniğe gitmek için yola çıktım. Bu sırada şirketimiz çalışanlarından Ayşe Ceren Saltoğlu’nu bahçede gördüm. Eylem Tok da Ayşe’nin aracına bindi ve arkamızdan gelmeye başladılar. Yolda Timur ile konuşmaya çalışsam da kazanın etkisiyle dış dünyaya kapalı vaziyetteydi. Bu sırada kullandığım elektrikli araç önce uyarı verdi sonra da şarjı bitti. Bizi izleyen Eylem’in içinde olduğu araç yanımızda durdu. Timur’u o araca geçirdik ve Eylem’e ‘siz kliniğe geçin çocuk hala şokta ben de şoförümüz Adem’i aradım onunla geleceğim hemen arkanızdan’ dedim. Adem yanıma geldi beni aldı ve kliniğe gittik. Kliniğe gittiğimizde kimse yoktu. Eylem’in Timur’u yurt dışına götürme planından, kazadaki yaralılardan kazanın büyüklüğünden ve ölüm olayının yaşandığından bu sırada haberim oldu. Eylem’i defalarca kez aramama rağmen telefonlarını açmadı ve en son telefonunu kapattı.”

Bulent Cihantimur Kimdir 3

Sıkça Sorulan Sorular

Bülent Cihantimur kimdir ile ilgili diğer merak edilen sorular aşağıdaki gibidir:

Bülent Cihantimur Nereli?

Ünlü estetik doktoru olan Bülent Cihantimur aslen Karslıdır.

Bülent Cihantimur Ne Doktoru?

Estetik plastik cerrahi uzmanı olan Bülent Cihantimur, vücut şekillendirme, meme ve popo büyütme, saç ekimi, burun estetiği ve kepçe kulak estetiği gibi birçok alanda ameliyat yapmaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ