Teknolojinin hızla gelişmesi ve dijitalleşmenin yaygınlaşmasıyla birlikte yazılım sektörü de önemli bir büyüme kaydetti. Bu kapsamda Burdur merkez Altın Terim Solmaz İlkokulu'nda 'Burdur'da üretken bir nesil yetişiyor' projesi kapsamında yazılım ve kodlama atölyesi açıldı. Açılan atölyede öğretmen ve öğrenciler yazılımın çeşitli dallarında eğitim alacak. 

ATÖLYE YAZILIMCI YETİŞTİRECEK

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından desteklenen proje ile Burdur'daki atölye alt yapısının güçlendirilerek eğitim alanında verilen hizmetlerin kalitesinin artırılması amaçlanıyor. Okul öğretmen ve öğrencileri atölyede yazılım, kodlama, tasarım, yapay zekâ, ardinio, üç boyutlu yazıcı gibi alanlarda eğitim alıp kendilerini geliştirebilecek.

ATÖLYENİN AÇILIŞI YAPILDI

Atölye açılışına Burdur Valisi Türker Öksüz, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci, eğitim sendikası şube başkanları, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.Protokol üyelerinin atölyeyi gezmesinin ardından öğrenciler tarafından halk oyunu gösterisi yapıldı. Okul bahçesinde kutulan çömlek atölyesinde Mamak çömleği yapımı ile Yörük çadırında yöresel müzikler icra edildi.

Kaynak: İHA