Burdur’da saldırgan genç tutuklandı Burdur’da saldırgan genç tutuklandı

Burdur’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü coşkuyla kutlandı. 1 Mayıs Platformu Kutlama Komitesi tarafından düzenlenen etkinliklere sendikalar, bazı siyasi parti ve sivil toplum örgütleri katıldı.

"TÜM KURUMLARI BİRLİKTE DİRENMEYE ÇAĞIRIYORUZ"

Burdur'daki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Çatalpınar Kavşağı'ndan Cumhuriyet Meydanı'nda kadar iki ayrı yürüyüş düzenlendi. DİSK öncülüğünde bir araya gelen bazı meslek örgütleri Çatalpınar Kavşağı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. Burada konuşan DİSK Şube Başkanı Barış Özdemir, "'Emekten yanayım' diyen diğer konfederasyonlar başta olmak üzere tüm kurumları birlikte direnmeye çağırıyoruz" dedi

HALAYLARLA KUTLANDI

İkinci yürüyüşte ise Türk-İş'e bağlı sendikaların üyeleri aynı güzergahta yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Yeşilova Belediye Başkanı Okan Kurd ile işçiler ve sendika temsilcileri de katıldı. Cumhuriyet Meydanı'nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı'nın okunmasının ardından Türk-İş Şube Başkanı Mustafa Onay konuştu. Etkinlik katılımcıların halay çekmesiyle sona erdi. 

Kaynak: İHA