Cumhuriyet Halk Partisi Antalya il ve ilçe örgütlerinde, 31 Mart yerel seçim sürecinde parti aleyhine çalıştıkları tespit edilen onlarca kişi hakkında kesin ihraç istemiyle disiplin süreci başlatıldı. Parti genel merkezi tarafından başlatılan disiplin sürecinde il ve ilçe örgütlerinde önemli isimlerinde yer aldığı iddia ediliyor. CHP Antalya İl Disiplin Kurulu Başkanı Hüseyin Eroğlu, 29 Nisan tarihine kadar parti tüzüğünde tarif edilen disiplin suçlarını işleyen üyelerin ilçe örgütleri tarafından direkt genel merkeze gönderildiğini, bu tarihten sonrakilerin ise il disiplin kuruluna gönderildiğini söyledi.

Antalya’da teleferik kaza soruşturması! Muhittin Böcek o raporda yer aldı mı? Antalya’da teleferik kaza soruşturması! Muhittin Böcek o raporda yer aldı mı?

PARTİ TÜZÜĞÜNE AYKIRI HAREKETİN BEDELİ KESİN İHRAÇ!

Seçim sürecinde partili bazı isimlerin ve yakınlarının başka partilerin adaylarını desteklediği öne sürülmüş, buna benzer bilgiler Genel Merkeze iletilmişti. Seçim sürecinde partiye ihanetin bedeli partiden kesin ihraçla ödettirilecek. CHP Antalya İl Disiplin Kurulu Başkanı Hüseyin Eroğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Parti Genel Merkezimizin isteği doğrultusunda yerel seçimlerde parti ve adayının aleyhine çalışan isimler 29 Nisan tarihine kadar ilçe yönetimleri tarafından direkt genel merkeze gönderildi. 29 Nisan tarihinden sonra ise belirlenen isimler il disiplin kuruluna gönderilmeye başlandı. Disiplin süreci devam ediyor ve onlarca kişi hakkında dosya tarafımıza ulaştırıldı.”

Hüseyin Eroğlu Kuyumcu

DEMOKRAT PARTİ ADAYINA DESTEK VEREN CHP’LİLER HEDEFTE

CHP 31 Mart yerel seçimlerinde Antalya’da önemli bir başarıya imza attı. Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere 16 ilçe belediyesini kazanan CHP’de, seçim sürecinde parti ve partinin adaylarının aleyhine çalışan isimleri tek tek tespit edildi. CHP Genel Merkez Yönetim Kurulu (MYK) tarafından bizzat yürütülen çalışmalarda özellikle Antalya’nın Kumluca ilçesi yakın takibe alındı. CHP’den Demokrat Partisi’ne geçen Kumluca Belediyesi CHP Genel Merkezinde moralleri bozmuştu. Bu nedenle parti ve partinin adayının aleyhine çalışan çok sayıda CHP’li önemli ismin disiplin kuruluna sevk edildiği açıklandı.

CHP ANTALYA İL BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA YOK?

Yerel seçimlerin ardından başlatılan disiplin sürecine ilişkin olarak Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanlığından henüz bir açıklama yok. CHP Genel Merkezi disiplin sürecine parti il disiplin kurulunu müdahil etmedi. 31 Mart yerel seçimlerine yönelik henüz kapsamlı bir değerlendirme yapmayan il yönetimi, Kepez Belediye Başkanı seçilen Mesut Kocagöz’ün tutuklu bulunmasının moral bozukluğunu yaşıyor.

Nail Kamacı

DİSİPLİN SÜRECİ NASIL BAŞLADI?

Seçim sürecinde, parti örgütlerine gönderilen genelgede, 29 Nisan’a kadar seçim çalışmalarını sabote eden üyelerin disiplin kuruluna sevk edilmek üzere isimleri istendi. Genel Başkan Yardımcıları Gül Çiftci, Gökan Zeybek ve Genel Sekreter Selin Sayek Böke imzasıyla yayımlanan genelgede, yerel seçim sürecinde parti aleyhine çalışan üyelerin disiplin kurullarına sevk edileceği duyuruldu. Bu kişilerin isimlerinin, partideki görevlerinin ve aleyhte yaptıkları çalışmaların delilleriyle birlikte 29 Nisan'a kadar iletilmesi istendi. Genelgede, parti aleyhine açık veya gizli çalışma yürüten tüm üyelerle ilgili disiplin sürecinin doğrudan MYK tarafından başlatılacağı da vurgulandı.

Muhabir: BÜLENT ÖNER