Belediye başkan aday adaylığı başvurularının son günü (5 Aralık Salı) olması sebebiyle CHP İl Başkanlığı ve ilçe başkanlıkları binalarında hareketli saatler yaşandı.  Ümit Uysal, Çetin Osman Budak  ve Muhittin Böcek Büyükşehir; Devrim Kök, Davut Çetin Muratpaşa; Vahap Tuncer Konyaaltı; Nuri Cengiz ise Kepez için son gün aday adaylığı başvurusu yapan isimler oldu. 

BUDAK, BÜYÜKŞEHİRE ADAY ADAYI 

Bugün öğle saatlerinde telefon bağlantısı kurduğumuz Antalya eski milletvekili – ATSO eski başkanı Çetin Osman Budak, aday adaylığıyla ilgili söylentileri doğrulayarak, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adaylığı için gün içinde adaylık başvurusunda bulunacağını söyledi.

DAVUT ÇETİN MURATPAŞA ADAYI

Aynı saatlerde telefonla görüştüğümüz ATSO önceki dönem başkanı Davut Çetin de Muratpaşa Belediye başkanlığına aday adaylığı için gün içinde başvurusunu yapacağını bildirdi. Davut Çetin, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığı için Ali Bahar'la yarışmış, bir oy farkla seçimi kazanan Çetin, Yüksek Seçim Kurulu'nun tartışmalı kararı ile ATSO başkanlığını Ali Bahar’a teslim etmişti.  

Antalya’da o bilgi kulislere sızdı! CHP genel merkezi devrede… Antalya’da o bilgi kulislere sızdı! CHP genel merkezi devrede…

UYSAL DA BAŞVURU YAPTI

Büyükşehir Belediye adaylığıyla ilgili Muhittin Böcek’ten sonra en çok adı geçen isim Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’dı. Muratpaşa Belediye Başkanlığı’nda ikinci dönemini geçiren Uysal, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurusunu CHP İl Başkanlığı’na yaptı.

VAHAP TUNCER KONYAALTI ADAYI

CHP’de aday adaylığını açıklayan bir başka “ağır” isim Ziraat Mühendisleri Odası eski başkanı Vahap Tuncer oldu. Konyaaltı Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurusunu yapan Tuncer, CHP Kurultayı'nda Genel Başkan Özgür Özel'in Parti Meclisi anahtar listesinde yer almış, seçilememişti.  

İBRADI'YA BAŞKAN KÜÇÜKKURU TEKRAR ADAY ADAYI

Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerde  yine İbradı'dan belediye başkanı aday adayı olmak için CHP'ye resmi başvurusunu yapan İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru,  

" Çok daha güzel yarınları birlikte yürüyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi İbradı Belediyesi Aday Adaylığı başvuru dosyamızı  İlçe Başkanımız Bülent Ülker'e ilçe binamızda teslim ettik. İbradı'mıza aynı heyecanla hizmet etmek adına ilk günkü aşk ve enerji ile yola çıkıyoruz. Yolumuz açık, alın terimiz bereketli olsun" dedi.

İL BAŞKANLIĞINDAN BÜYÜKŞEHİR İÇİN AÇIKLAMA GELDİ 

Gün içinde ilçe başkanlıklarında son dakika başvuruları yaşanırken, Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuru adresi olan CHP Antalya İl Başkanlığı'ndan akşam saatlerinde yazılı açıklama geldi. İl Başkanı Nail Kamacı imzasıyla yapılan açıklamada; Muhittin Böcek, Ümit Uysal, Çetin Osman Budak, Mehmet Hacıarifoğlu, Barış Bulut, Hüseyin Demir ve Arif Bulut'un Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusu yaptıkları bilgisi paylaşıldı.