CHP Kepez İlçe Başkanlığı’nda Belediye Başkan Aday Adayı formunu teslim eden Mesut Kocagöz, daha sonra partililere hitap etti. Değişik partilere mensup vatandaşlarında katıldığı aday adayı başvuru açıklamasında Kocagöz, “Sevgili dostlar, yol arkadaşlarım, herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bugün burada olmanız bana güç verdi, şeref verdi. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

UZUN YILLAR KEPEZ İLÇESİ’NE HİZMET ETTİM

“10 yıl Kepez Belediye Başkan Yardımcısı, 10 yıl Kepez ve Büyükşehir Meclis Üyesi olarak Kepez’e hizmet ettim. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na vekâleten hem Antalya Büyükşehir Belediyesini temsil ettim, hem de Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’ni yönettim” diye konuşan Mesut Kocagöz açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

“ANET’de yönetim kurulu başkanlığı ve genel müdür olarak halkımıza halk et, halk süt, halk su gibi birçok hizmetlerde bulunma fırsatı buldum. Bu fırsatı bana sağlayan başta Muhittin Böcek Başkanımıza ve CHP Antalya İl Başkanımız Nail Kamacı Bey olmak üzere tüm örgütüme teşekkürü bir borç bilirim. Ben belediyeciliği öğrenmeye değil, 20 yıllık belediye birikimimi uygulamak için adayım. Kepez Belediye Başkanı adayıyım demek hadsizlik olur. Kepez Belediye Başkan adaylığı için yola çıkıyoruz, bugün eğer Parti büyüklerimiz ve örgütümüz, ‘Tribünden in artık, sahaya çık, adayımız sensin’ derse, işte o zaman ne için yola çıkacağız?”

GENEL BAŞKANLARIN SÖZLERİNDEN BAHSETTİ

CHP Kepez İlçe Başkanlığı binasının önünde toplanan vatandaşlara hitap eden Mesut Kocagöz, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Atamın ‘Büyük şeyleri büyük milletler yapar’ sözü ile yola çıkacağız. İsmet İnönü’nün ‘Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur’ sözü ile yola çıkacağız. Karaoğlan Ecevit’in ‘Ne ezen, ne ezilen; halkça bir düzen’ sözü ile yola çıkacağız. Deniz Baykal’ın ‘Siyaset vefa, sevgi, dostluk, kardeşlik ve güven işidir’ sözü ile yola çıkacağız. Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Hak, Hukuk, Adalet’ sözüyle yola çıkacağız. Ekrem İmamoğlu’nun ‘Sevgi Kazanacak’ sözüyle yola çıkacağız. Özgür Özel’in ‘Artık Cumhuriyet Halk Partisi ikinci parti olmayacak, iktidar olacak’ sözü ile yola çıkacağız. 650 bin vatandaşıma eşit hizmet götürmek için yola çıkacağız. Yokluğu, yoksulluğu yok etmek için yola çıkacağız. Aklın ve halkın yöneteceği bir anlayış ile yola çıkacağız. Cumhuriyet Halk Partili yol arkadaşlarımla ve farklı partilere gönül vermiş ortak noktaları sevgi ve merhamet olan Kepez gönüllüleriyle yola çıkacağız. Çok farklı kültürlerden insanımızın olduğu Kepez’i barışın, huzurun ve her kültürün kendini özgürce ifade edebileceği bir memleket olması için yola çıkacağız.”

KEPEZ İLÇESİNDE 30 YILDIR KAZANAMIYORUZ

“Cumhuriyet Halk Partililer yüksek kazanma arzusu, azmi ve bilinciyle hareket etmek zorundadır. Önümüzdeki seçimlerde, sadece belediye başkanlığını değil, belediye meclislerini de kazanmalıyız. Bunun için oy getirecek hiçbir yolsuzluk ve şaibeyle anılmamış, toplumun her katmanından meclis üyesi adaylarımızı belirlemek zorundayız” şeklinde konuşan Kocagöz açıklamalarını şu sözlerle tamamladı:

Mesut Kocagöz’ün tutuklanmasına tepki yağdı Mesut Kocagöz’ün tutuklanmasına tepki yağdı

“Aynı zamanda örgütümüze yıllarca, emek vermiş yol arkadaşlarımın da ön seçimle belirlenmesi en büyük isteğimdir. Bütün örgütümüz, uyum içinde çalışmak zorundadır. İşte o zaman başarı gelecektir. Değişimin tam vaktidir. 650 bin Kepezlinin, Kepez Belediyesi bütçesinden eşit hissedarı olduğu bir anlayışın hâkim olması gerekmektedir. Bu kadar verginin toplandığı bir ilçede açlık, yokluk, yoksulluk olmamalıdır. Şayet oluyorsa, orada çok büyük bir israf, adaletsizlik ve paylaşım sorunu vardır. Kepez’de 30 yıldır iktidar olamayan Cumhuriyet Halk Partisi’ni bu seçimde iktidar yapmaya söz veriyorum. Kepez Belediyesine altı oklu bayrağı dikmeye söz veriyorum ve diyorum ki; değişimin tam vakti. Değiştirmeye var mısınız?”