Seçim öncesi miting düzenyene Cumhuriyet Halk Partisi Gündoğmuş Belediye Başkan adayı Nurettin Sönmez, 300 den fazla aracın yer aldığı araç konvoy ile gövde gösterisi yaptı. Mitingde konuşma yapan Sönmez, “Gündoğmuş’ta dağı, taşı, suyu yağmalamalarına izin vermeyeceğiz.” dedi. 

"HALK 22 YILLIK AKP İKTİDARININ ALTINDA EZİLİYOR"

Gündoğmuş Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuşan CHP Gündoğmuş Belediye Başkan adayı Nurettin Sönmez, ilçede yaşayan vatandaşların 22 yıllık iktidarın altında ezildiğini söyledi. Gündoğmuş'u yaşanılabilir bir ilçe haline getirebilmek için çalışmalarını anlatan Sönmez, “31 Mart seçimlerini kazanacağız ve Gündoğmuş'ta halkçı belediyecilik anlayışını yerleştireceğiz. Çok ihmal edilmiş bir bölge burası. AKP 22 yıldır iktidarda olmasına ve belediye AKP'li belediye olmasına rağmen hiçbir yatırım yapılmamış. Bu yüzden giderek küçülmüş bir ilçe ve sürekli göç vermiş. Uygulayacağımız halkçı belediyecilik anlayışıyla bu duruma son vereceğiz.  Gündoğmuş'ta uzun yıllar sonra bir uyanış söz konusu. Halkçı belediyecilik uygulamalarımızda en büyük yardımcımız Gündoğmuş’taki bu uyanış olacak. ifadelerine yer verdi. 

"GÜNDOĞMUŞ YAĞMALANMAYACAK"

Gündoğmuş’un taşına toprağına rantçıların göz diktiğini ama buna izin vermediklerini belirten Sönmez, “Bölgede 100 maden arama ruhsatı verildi. Asıl amacın taş ocakları. Bugüne kadar bunlara halk olarak karşı çıktık. Bize yetki verirseniz, halkla birlikte belediye olarak karşılarında duracağız. Gündoğmuş’ta dağın, taşın, suyun yağmalanmasına izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı. 

"İŞÇİ GÖÇÜNE DUR DİYECEĞİZ"

Üretimi artıracak politikaları teşvik edeceklerini, diğer illere işgücü göçüne dur diyeceklerini belirten Nurettin Sönmez, "Nüfusu ilçede tutmak için üretimi artırmaktan başka çare olmadığını biliyoruz. Üretimi tüketiciye ulaştırmak için de kooperatif sistemini kullanacağız. Bu kooperatiflerin ürünlerin satışı için de satış ofisleri kurup, her yerde satışa sunacağız. Ayrıca öğrencilere kurslar açarak burs vereceğiz” diye konuştu. 

Bahçeli, DEM Parti’yi hedefe koydu: “Namus borcudur” Bahçeli, DEM Parti’yi hedefe koydu: “Namus borcudur”

"GÜNDOĞMUŞ'A BAHAR GELMİŞ"

Mitingde konuşma yapan CHP Antalya Milhletvekili Aliye Coşar, "Gördük ki Gündoğmuş'a bahar gelmiş. 31 Mart'ta da kutlamasını yapacağız." dedi. CHP'li belediyelerde rantçılığa yer olmadığını belirten Coşar, Gündoğmuş'un halkçı belediyecilik ile göç veren durumdan çıkacağını söyledi. Ekonomik krize dikkati çeken Aliye Coşar, 31 Mart sabahı hükümete sandıkta ders verilmesini istedi. 
 

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP