CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, aday adaylık başvurusunun son bulmasının ardından açıklama yaptı. Antalya Büyükşehir Belediyesi başkanlığı için 7 aday adayının başvurduğunu duyuran Kamacı şu ifadeleri kullandı: 

“İl Başkanlığımıza 5 Aralık 2023 saat 17.00 itibarıyla Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için 7 kişi başvuruda bulundu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı başvurusunda bulunanlar; Muhittin Böcek, Ümit Uysal, Çetin Osman Budak, Mehmet Hacıarifoğlu, Barış Bulut, Hüseyin Demir, Arif Bulut'tur." 

[ilgili-haber=18066836]

KAZANAN PARTİMİZ OLACAK

Tüm adaylara başarı dileyen Kamacı, açıklamasında; 

 “31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde il başkanlığımıza aday adayı olan tüm başkan aday adaylarımıza başarılar diliyorum. 31 Mart’ta kazanan Partimiz olacaktır ve kentimiz olacaktır. Antalya’da Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışını göstermeye devam edeceğiz”  ifadelerine yer verdi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ADAY ADAYLARI

Antalya Büyükşehir Belediyesi mevcut Başkan Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya eski milletvekili, ATSO eski Başkanı Çetin Osman Budak, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Mehmet Hacıarifoğlu, CHP eski Milletvekili Arif Bulut, Kepez Belediye Meclis üyesi Barış Bulut,  14 Mayıs seçimleri için CHP’den milletvekili aday adayı olan Hüseyin Demir, CHP İl Başkanlığı’na Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurularını yaptılar.

KONYAALTI’NDA 22 ADAY ADAYI YARIŞACAK

Konyaaltı, CHP’den en çok aday adayının başvurduğu ilçe oldu. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, eski İlçe Başkanı Onur Duruk, Büyükşehir Meclis Üyesi Deniz Filiz, Vahap Tuncer, Ali Polat, Kemal Karakuzey, Rıdvan Yıldız, Hüseyin Ateşoğlu, Sebahat Çevik, Cihangir Yılmaz, Büşra Özdemir, Orhan Budak, Süleyman Özdemir, Ahmet Günebakan, Yıldıray Veltan, Recep Çalı, Süleyman Sakin, Osman Sert, Nuri Özkul, Tansev Pilavcı, Fikret Acar ve Müge Gezginci Ünsal aday adaylığı başvurusunda bulundu.

MURATPAŞA’DA 10 ADAY ADAYI BAŞVURDU

Muratpaşa Belediye Başkanlığı için aday adaylığına 10 kişi başvurdu. ATSO önceki dönem başkanı Davut Çetin, gazeteci Songül Başkaya, Antalya eski Milletvekili Devrim Kök, İl eski başkanı Ahmet Kumbul, Muratpaşa Belediyesi Meclis Üyesi Canan Keleş, Sibel Gezen, Adnan Yıldız, Kamile Bahar Önal, Hasan Özgür Özen, Murat Bulat Muratpaşa adaylığı için yarışacaklar.

Mansur Yavaş: "1 Nisan'dan sonra zamlara boğulacağız" Mansur Yavaş: "1 Nisan'dan sonra zamlara boğulacağız"

KEPEZ’E DÖRT ADAY ADAYI

Kepez Belediye Başkanlığı aday adaylığına ise Antalya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mesut Kocagöz, Eski İl Başkanı Nuri Cengiz, Eski İlçe Başkanı Önder Kurnaz ve Engin Murat Özdemir olmak üzere 4 isim başvuruda bulundu.

DÖŞEMEALTI'NDA 3 ADAY ADAYI

Döşemealtı Belediyesi mevcut Başkanı Turgay Genç, Döşemealtı İş İnsanları Derneği Başkanı-Antalyaspor eski Başkanı Gültekin Gencer, CHP eski İl Sekreteri- eczacı Menderes Dal aday adaylığı başvurusunda bulundu. 

AKSU' YA 2 ADAY ADAYI

Aksu'da mevcut İlçe Başkanı Kenan Yıldız aday adaylığını açıklamıştı. Aksu Belediyesi eski Başkanı İsa Yıldırım CHP'de aday adaylığına başvuran ikinci isim oldu.

KAŞ ADAY ADAYLARI

Kaş Belediye Başkanlığı için Ulaş Akbaş, Yusuf Ulaş Akçay, Mehmet Zorlu, Erol Demirhan, Galip Baldıran, Mustafa Yalçınkaya, Adil Arslan, Mehmet Ali Tezcan CHP’den aday adaylık başvurularını yaptı.

İBRADI ADAY ADAYLARI

CHP’de İbradı Belediye başkanlığı için sekiz aday adayı başvuru yaptı. İyi Partiden istifa eden mevcut başkan Serkan Küçükkuru, CHP’den aday adaylık başvurusunda bulundu. İl eski yöneticisi Bülent Baylı da İbradı’da aday adaylık başvurusunda bulundu. İbradı’da CHP’den aday adaylık başvurusunda bulunan diğer isimler Cihan Dönmez, Erdem Kahya, Harun Sarıtaş, Mustafa Kozanoğlu, Özcan Balcı, Serkan Gedik.

SERİK ADAY ADAYLARI

CHP’de Serik Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunan Mehmet Balık, geçtiğimiz günlerde CHP Serik İlçe Başkanlığı’nda aday adaylığı açıklamasın yapmıştı.  Anıl Görkem Doğan, Mustafa Akın, Osman Demiroğlu, Özgür Karagöz, Kadir Kumbul CHP Serik’in diğer aday adayları. CHP’nin Serik aday adayları ortak görüş olarak Başkan adayının kendileri arasından ön seçimle belirlenmesini savunmaktalar.

ALANYA’DA  CHP ADAY ÇIKARMADI 

Alanya’da CHP’den aday adaylığı için başvuruda bulunan olmadı. Alanya’da ilçe örgütünün üzerinde ısrar ettiği bir isimden cevap beklediği, o nedenle adaylık başvurusunda bulunan olmadığı bilgisini edindik. Bu kişinin kim olduğu ise sır gibi saklanıyor.   

MANAVGAT'TA ADAY ADAYI TEK

Manavgat’ta CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in bir emrivaki ile Şükrü Sözen’i aday ilan etmesinin ardından bir tek kişi dışında adaylık başvurusunda bulunan olmadı. Manavgat’ta CHP İlçe Başkanlığı’na aday adayı olarak başvuran Antalya eski milletvekili Niyazi Nefi Kara oldu.  Öte yandan eski ilçe başkanlarından Asım Bozkurt da son dakika aday adaylığı başvurusunda bulunan ikinci isim oldu. Genel Başkan Özgür Özel’in emrivakisine rağmen Manavgat’ta Şükrü Sözen’in aday olmayacağı söyleniyor. Sözen’in yakın çevresi de bu söylentiyi doğruluyor. 

AKSEKİ'DE 3 ADAY ADAYI

Akseki geçtiğimiz dönem CHP adayı olarak yerel seçime katılan Erdoğan Erdoğan, bu seçim için de aday adayı.  Mehmet Göğüş, İsmet Akbaş, CHP’nin Akseki’deki diğer aday adayları.

FİNİKE’DE GEYİKÇİ 

Finike’nin tek adayı mevcut belediye başkanı Mustafa Geyikçi.

DEMRE

Aaday adaylığı için Demre’den CHP’ye başvuru yapılmadı. Adaylık beklentisi olanlar kendi aralarında görüşmeler sürdürüyor. Bu görüşmeler sonunda bir kişi üzerinde anlaşılması bekleniyor.

GAZİPAŞA’DA 9 ADAY ADAYI BAŞVURU VAR

Gazipaşa’da mevcut belediye başkanı Mehmet Ali Yılmaz, tekrar aday adayı. Eski başkan Cem Burak Özgenç , 14 Mayıs seçimlerinde CHP’nin milletvekili adaylarından Murat Özçelik, Yavuz Çelik , Turan Gülcan , Ali Kızılateş , Ali Haydar Dikmen , Oya Çalık Başeğmez, Deniz Özdemir, CHP’nin Gazipaşa’daki diğer aday adayları.

KEMER’DE ADAYLIK YARIŞI

Kemer’de Mevcut başkan Necati Topaloğlu, eski başkan Mustafa Gül, CHP Parti Meclisi eski üyesi Ayten Genç ve Hasan Aktaş, CHP Kemer İlçe Örgütüne belerdiye başkanlığı için başvuruda bulunan diğer isimler.

GÜNDOĞMUŞ'DA CHP'NİN ADAYI YOK

Aday adayı başvurusu olmayan bir başka ilçe Gündoğmuş. Gündoğmuş’ta adaylık için adı öne çıkan bir partili de bulunmuyor.

KORKUTELİ TEK ADAYLI

Korkuteli’de adaylık başvurusunda bulunan tek kişi Belediye imar eski müdürü Hüseyin Güllü.

KUMLUCA’DA  SÜPRİZ İSİM: AYDIN ÖZER

Mevcut Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, CHP eski milletvekili Aydın Özer, İsa Güzel ve Mehmet Başar, Kumluca’da belediye başkan adaylığı için ilçe örgütüne başvurularını yaptılar.

ELMALI

Elmalı’da mevcut  belediye başkanı Halil Öztürk’ün İyi Parti’den istifa ederek CHP’den aday olmak istediği öğrenildi. Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği (HAYAD)Başkanı Hüseyin Ayhan ve Kamuran  Ünal, CHP’de Elmalı Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yapan diğer isimler.