Antalya Büyükşehir Belediyesi Düğün ve Kongre Salonu'nda düzenlenen CHP Serik İlçe Başkanlığı'nın olağan kongresi oldukça renkliydi. Kongreye CHP İl Başkanı Nuri Cengiz, CHP Antalya milletvekilleri Aliye Coşar, Cavit Arı, eski milletvekilleri Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek ve yüzlerce partili katıldı.

YARIŞ ÇOK ÇEKİŞMELİYDİ 

Kongrede 335 delege arasından 328 delege oy kullanırken, Şeref Çimen 167 oy alarak yeni İlçe Başkanı olurken, mevcut başkan Yusuf Dinç 161 oy alabildi. Bu sonuçlar, Serik ilçesinin politik sahnesindeki rekabetin ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor.

Yusuf Dinç, "Seçim sonrası Şeref başkana başarılar diliyorum. Bu seçim emek verenlerle yemek verenler arasında geçti. Hayırlı uğurlu olsun." dedi.

YENİ BAŞKAN ŞEREF ÇİMEN'DEN HEDEF AÇIKLAMASI

Şeref Çimen ise,

"Herkese teşekkür ediyorum. Başarı hepimizin. Yaşasın Cumhuriyet. Hedefimiz 2024 Belediye Başkanlığı seçimi" şeklinde konuşarak önemli bir hedefini de kamuoyu ile paylaştı.

YENİ YÖNETİM KURULU KİMLERDEN OLUŞUYOR?

Şeref Çimen'in listesi oldukça geniş bir yelpazeden oluşuyor. Yeni İlçe Başkanı Şeref Çimen, üyeler Arif Işık, Bilal Çetin, Birol Kök, Dilek Çınar, Erdoğan Has, Faruk Kaçar, Feyza Bulut, Hilmiye Şahin, Hüseyin Top, Mehmet Koca, Oktay Yılmaz, Sedat Bodur, Serkan Can Özkul, Tuğba Viran, Yaşar Temiz ve Zeliha Özata ile Serik'te yeni bir sayfa açacak.

PARTİLİLERİN TEPKİSİ  

Yeni seçilen İlçe Başkanı Şeref Çimen, partililerin yoğun alkış ve tebrikleriyle karşılandı. Özellikle Şeref Çimen'in 2024 yılı için gösterdiği Belediye Başkanlığı hedefi, partililer tarafından oldukça olumlu karşılandı.