CHP’li Adana ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanları Zeydan Karalar ile Vahap Seçer İstanbul’daki o toplantıya katıldı. 

KARALAR VE SEÇER İSTANBUL’DAKİ O TOPLANTIDA 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen, CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları toplantısına katıldı.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ZEYBEK'TEN 'CHP' VURGUSU

CHP 14 büyükşehir belediye başkanı, yerel yönetimlerden sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek ile Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye  Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ev sahipliğinde İstanbul’da bir araya geldi. İstanbul Planlama Ajansı yerleşkesinde gerçekleştirilen toplantı öncesi konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, “CHP’li belediye başkanlarıyla yapmış olduğumuz düzenli toplantıların, bugün büyükşehir belediye başkanlarımızla olan çalışması için bir aradayız. 2019 seçimlerinden sonra Türkiye nüfusunun yüzde 49’unu CHP’li belediyeler yönetiyor. Bu da son 5 yıl içinde ortaya koyduğumuz performansın toplum tarafından kabul gördüğü ve belediye başkanlarımızın topluma vadettikleri çözüm önerilerini hayata geçirmede inandırıcılıklarının yüksek olduğunu gösterdi” dedi.

MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ

Toplantının ev sahibi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise şunları söyledi:

“Türkiye'de artık CHP’li belediyeler gerçeği vardır. Beldesinden büyükşehirine kadar, her düzeyde CHP’li belediyelerin uygulamaları, projeleri vatandaşlarımız tarafından beğeniyle takip ediliyor ve talep ediliyor. 2014 seçimlerinden 6 büyükşehir belediye başkanı olarak çıkmıştık. 2019’da 11 büyükşehir belediyesi kazanarak çıktık. 31 Mart 2024 seçimleriyle 14 büyükşehir belediye başkanı olarak milletimizin hizmetindeyiz.” 
 
 

Muhabir: VELİ AKOĞLU