CHP'den Ankara Etimesgut belediye başkanı adayı olan Erdal Beşikçioğlu; sunuculuğunu Oğuzhan Uğur'un, yönetmenliğini kardeşi Tuğrul Uğur'un üstlendiği, 4 Ağustos 2022 tarihinden itibaren YouTube platformundaki BaBaLa TV'de yayınlanmaya başlayan siyaset içerikli TV programı, Mevzular Açık Mikrofon'a konuk olacak.

31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesi tüm Türkiye gün sayarken, Mevzular Açık Mikrofon'un 'Yerel Seçim Özel Programı' siyasi isimleri konuk almaya devam ediyor. Yoğun bir seyici kitlesine hitap eden, aynı zamanda konuklardan gelen sorulara da yer verilen 'Yerel Seçim Özel' programı bu kez Erdal Beşikçioğlu'na ev sahipliği yapacak.

CHP'den Ankara Etimesgut belediye başkanı adayı olan Beşikçioğlu, siyaset arenasında bilinmeyenlere ilişkin tüm merak edilenleri, programda yanıtlayacak.

ERDAL BEŞİKÇİOĞLU KİMDİR? 

5 Ocak 1970 yılında, Ünyeli bir baba ve Kosova Priştine’den Ankara’ya göç etmiş Arnavut bir ailenin kızı olan bir annenin ilk çocuğu olarak Ankara’da dünyaya gelen Erdal Beşikçioğlu, orta öğrenimini İzmir Özel Türk Koleji'nde tamamladı.

İzmir Narlıdere Mehmet Seyfi Eraltay Lisesi'nden mezun oldu. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarına girdi.

Konservatuvar eğitimi sırasında “William Guskill” ile yaratıcı drama üzerine atölye çalışmalarına katıldı. 1993 yılında mezun oldu ve aynı yıl Devlet Tiyatrolarında oyuncu olarak göreve başladı. 1995-96 sezonunda Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda müdür vekili olarak görev yaptı. 

Ankara Devlet Tiyatrosu’nda görevine devam etti.

Erdal Beşikçioğlu, konservatuvardan sınıf arkadaşı oyuncu Elvin Beşikçioğlu ile 1991’den beri evlidir. “Derin” adında bir kız çocuğu vardır.

Seçilmiş ilk kadın milletvekili olmuştu! Şimdi de ilk kadın belediye başkanı olmayı hedefliyor Seçilmiş ilk kadın milletvekili olmuştu! Şimdi de ilk kadın belediye başkanı olmayı hedefliyor

Muhabir: DUYGU TEKİN