Nisan ayında açılışı gerçekleştirilen Corendon Tennis Club Kemer, vatandaşlara yönelik tanıtım etkinliği düzenledi. Etkinliklerin ve kursların aracılığıyla toplumun tenis sporuna katılımı teşvik edildi. Kulüp üyelikleri, kort kiralama ve özel tenis dersleri gibi imkanlar sunularak tenis sporunun yaygınlaşması amaçlanıyor.

19 DÖNÜMLÜK BİR ARAZİ ÜZERİNE KURULDU 

Kemer'in Göynük Mahallesi'nde bulunan Corendon Tennis Club, Kemer Belediyesi ile yapılan iş birliğiyle hayata geçirildi. 19 dönümlük bir arazi üzerine kurulan bu spor kompleksi, Corendon Turizm Grubu'nun 20 yıllığına kiralamasıyla faaliyete geçti. Corendon Tennis Club Kemer, tenis sporunun Kemer'de yayılması ve turizme katkı sağlamayı hedefliyor. Bu merkez, 14 toprak tenis kortu, açık hava fitness alanı ve Corendon Club Cafe gibi tesisleriyle hizmet veriyor.

KEMER HALKINA TENİSİ TANITTILAR 

Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz, tenis kortlarının halkın kullanımına açılması için yapılan etkinliklere katılımından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sporun toplumsal faydasını vurguladı. Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Cansın Efir ise Corendon'un tenisle buluşturma çabalarını takdir etti. Corendon Otel Pazarlama Direktörü Sinem Duygu Oral, Kemer halkıyla bir araya gelerek tenisi tanıtmak amacıyla düzenlenen etkinliğin önemine vurgu yaptı. Bu etkinliğin sürdürülebilir turizme ve bölgenin spor turizmi potansiyeline katkı sağladığını belirtti.

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ