Tarihi Haşimişcan (Yeni Kapı) Mahallesi'nin eski esnaflarından Tarihi Ankara Simitçisi sahibi Seher Kaş, oğlu Murat Hamuşal’ı  lise yıllarında tanışıp aşık olduğu Hayriye – Ramazan Solin’in kızı Sevgi Solin ile Denizim Park'ta muhteşem bir düğün ile evlendirdi. Düğün merasimi gelin ve damadın alana alkış, konfeti ve tezahüratlar eşliğinde gelmesi ile start aldı. Hemen ardından nikah akdi gerçekleştirildi. Mutlu çiftin nikah şahitliğini yakın arkadaşları Kağan Bulut, Burak Özmen, Seda Çakır ve Saniye Paksoy yaptı. İmzalar atılırken alanda sevinç çığlıkları atıldı.

İLK DANS VE ARDINDAN EFE OYUNU 

Nikah akdinin gerçekleştirilmesinin ardından çiftin ilk dansı adeti büyüledi. İlk dansın ardından damat ve arkadaşlarının muhteşem efe oyunu düğüne damgasını vurdu. Özel gösterilerin ardından davetliler mutlu çifti geç saatlere kadar pistte bir dakika olsun yalnız bırakmadılar. İlerleyen dakikalarda gerçekleştirilen pasta ve takı merasimi renkli görüntülere sahne oldu. Özellikle takı merasiminde çorbada bizimde tuzumuz olsun dercesine davetliler adeta birbirleri ile yarıştılar.

TÜM MAHALLE ORADAYDI

Antalya’nın en eski mahallesi olan Haşim İşcan Mahallesi (Yeni Kapı) birbirine tutkun sakini ve esnafı ile tanınıyor. Bu münasebetle dayanışma içerisinde olan mahalle sakinleri sevilen esnaf arkadaşları Seher Kaş’ı ve ailesini düğünde yalnız bırakmadı. Adeta düğünde kalbur ile su taşıyan mahalle sakinleri mutlu çiftin düğün alanını panayır yeri haline çevirdiler. Bir dakika pistten ayrılmayan ve oyun havaları eşliğinde tüm hünerlerini sergileyen mahalle sakinleri hanımları şıklıkları ile de göz doldurdular.

"İYİ GÜNDE KÖTÜ GÜNDE BİRLİKTEYİZ" 

İki oğlundan birini evlendirmenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren Seher Kaş tüm davetlilerine teşekkür etmeyi unutmadı. Yıllardır aynı mahallede esnaflık yaptığını belirten Kaş, “İşim gereği tüm mahalle sakinlerim gün aydınlaşmadan iş yerimin önünden geçmezler. İyi günde kötü günde her zaman desteklerini gördüm. Özellikle en mutlu günümde bizi yalnız bırakmadılar. Hepsine sonsuz teşekkürlerimi sunarım” dedi.

DAKİKALARCA ALKIŞLANDI 

Düğünde olmazsa olmaz kına gecesi de yapıldı. Gelinin oyun havası ile damadın etrafında dönüşü damada gözdağı verircesine testiyi kırması ile son buldu. Bu heyecanlı dakikalarda davetliler de alkışları ile eşlik ettiler. 


 

Muhabir: HABER MERKEZİ