Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Antalya İl Başkanlığı, hafta sonu çifte kongre heyecanı yaşadı. Konyaaltı İlçe Başkanlığı’nı tek aday olan Mustafa Bozdağ kazanırken, Muratpaşa İlçe Başkanlığı için Melih Çelikörs ve Caner Altun yarıştı. Oyların büyük bir kısmını toplamayı başaran Caner Altun, başkanlık koltuğuna oturmaya hak kazandı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Antalya'ya geliyor CHP Genel Başkanı Özgür Özel Antalya'ya geliyor

YOLUMUZ UZUN VE MEŞAKKATLİ

Konyaaltı İlçe Başkanı seçilen Mustafa Bozdağ, kongre sonrası yaptığı açıklamada:

“Yolumuz uzun ve meşakkatli. Benimle beraber bu yolu yürümek için yola çıkan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca fırtınalı hava dinlemeyip oy vermeye gelen tüm delegelerimize teşekkür ederim” dedi.

DEMOKRASİYİ SONUNA KADAR İŞLEDİK

Kaybedenin olmadığı bir kongre süreci yaşadıklarını dile getiren Caner Altun ise Muratpaşa İlçe Başkanlığı’nı kendisine kazandıran isimlere teşekkür etti. Altun,

“Demokrasiyi sonuna kadar işleten partimize teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımla çıktığımız bu yolda 2 yıl boyunca elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Deva Muratpaşa, her zaman Antalya teşkilatının gözbebeği olmuştur. Bundan sonra da olmaya devam edecektir” diye konuştu.

KONGRELERİN KAYBEDENİ OLMADI

Seçilen başkanları tebrik eden Antalya İl Başkanı Özlem Arlıer ise şunları kaydetti;

“Mustafa başkanım yıllardır Konyaaltı teşkilatındaydı. Kendisi güçlü bir kadro kurdu. Konyaaltı için elinden geleni yapacağına eminim. Çift adayla gittiğimiz Muratpaşa kongresi, oldukça heyecanlı geçti. Kazanan Caner Altun’u ve ekibini tebrik ederim. Kaybedenin olmadığı 2 kongremiz de Antalya’ya hayırlı olsun.”