Güzellik merkezi sahibi Neslim Güngen ile eşi Kıvanç Güngen'nde aralarında bulunduğu fenomenlere yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Çift, ifadeleri alınmak üzere İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürülmesi sosyal medyada büyük gündem oldu. Peki, ‘Dilan Polat’ı sektöre ben soktum’ diyen Neslim Güngen ve eşi kim? Ne iş yaparlar? Güngen çifti neden gözaltına alındı?

NESLİM GÜNGEN KİMDİR? 

Neslim Güngen, 1986 yılında dünyaya geldi. Babası Gümüşhaneli, annesi ise Çankırılı olan Neslim Güngen, henüz 13 yaşında kuaför ve güzellik sektörüne atıldı. 19 yaşında iken anne olan Güngen, 22 yaşında ise 5 yıllık yurt dışı eğitimlerine katıldı. Güngen, 2007 yılından sosyal medya platformlarına yüklediği makyaj ve güzellik videoları ile büyük bir popüler kazandı. Neslim Güngen Güzellik Merkezi ile birlikte Cosmones Medikal ve Neslim Güngen Polikliniği’nin kurucusudur.

NESLİM GÜNGEN GÜZELLİK MERKEZİ NEDİR? 

Neslim Güngen güzellik merkezi 23 yıldır güzellik sektöründe olan kurum. Güzellik merkezinin sahibi ise Neslim Güngen. Şu anda da faaliyetini sürdüren Özel Neslim Güngen Polikliniği diş tedavisi, saç ekimi ve benzeri estetik operasyonlar gerçekleştirmekte. 

DİLAN POLAT İLE YOLLARI NASIL KESİŞTİ 

Dilan Polat'ın 2019 yılında 'Şampiyonlar ligi' olarak isimlendirerek paylaştığı fotoğrafta yer alan 15 sosyal medya fenomeni yürütlen soruşturmada yer alan isimler haline geldi.  Çektiği videoda "Ben sıradan bir insanım" diyen ve 127 güzellik merkezi sahibi Güngen çiftinin mal varlıklarına tedbir amaçlı el konuldu. Show Haber'e konuşan Neslim Güngen, "Beni lütfen araştırın. 2014'ten beri lüks bir araca biniyorum, çünkü bunu emeğimle yaptım. Alnım ak. Bir yanlışım varsa devletime hesabını veririm" diyerek kendini savunmuştu. Ayrıca, Dilan Polat ile ilgili olarak, "Dilan Polat'ı sektöre ben soktum. Kendi ayağıma sıktım. Destek istediğinde yardımcı oldum, cihazlarımı ona geliş fiyatıyla sattım" demişti.

Neslim Üngen Kimdir 8

NESLİM GÜNGEN NEDEN GÖZALTINA ALINDI?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde "suç işlemek amacıyla örgüt kurma, suçtan kaynaklanan malvarlığın değerlerini aklama, resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık" suçlarına yönelik yeni bir çalışma gerçekleştirildi. Savcılık tarafından yürütülen soruşturma kapsamında harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde İstanbul merkezli 25 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi. Yapılan teknik ve fiziki takibin sonunda 134 adrese yapılan baskınlarda, fenomenler Neslim Güngen ve İnanç Güngen'in de aralarında bulunduğu çok sayıda şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi. Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Zanlılar hakkında başlatılan soruşturma ise devam ediyor.


 
 

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP