Ebru Gündeş üçüncü evliliğini 2010 yılında Reza Zarrab ile yapmış, ikilinin 15 Ekim 2011’de Alara adında bir kız çocukları dünyaya gelmişti. Gündeş ile Zarrab 2021 yılında olaylı bir şekilde boşanmıştı. Ünlü şarkıcı Ebru Gündeş ile iş insanı Murat Özdemir'in Dubai'de dünya evine girmesinin ardından, eski eşi Reza Zarrab bomba bir paylaşımda bulundu. Zarrab, 'Herkesin yolu layığına açık olsun' ifadelerini kullandı.

REZA ZARRAB NERELİ?

Azeri kökenli bir ailenin mensubu olan Zarrab, 1983'te İran'ın Tebriz kentinde doğdu. Eğitimini Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de tamamladı ve ailesinden izinden giderek çocuk yaşta ticarete atıldı. Bir süre ailesiyle birlikte Dubai'de yaşadı. Kuyumculuk, deniz ve petrol ticareti başlıca iş alanlarıydı.

Reza Zarrab 1

TÜRKİYE'YE NE ZAMAN GELDİ 

23 yaşındayken Türkiye'ye yerleşti. Kapalıçarşı'da mücevher işlemeciliği yaptı, Yalova'da bir tersane kurdu. Ardından demir-çelik ve inşaat sektörlerinde yatırımlar yaptı. 2008'de kurduğu Royal Denizcilik A.Ş. kısa sürede faaliyet alanını genişletti, uluslararası altın ticaretine da başlayarak bir holdinge dönüştü.

ŞARKI SÖZLERİ YAZDI 

Pek dikkat çekmeden birkaç yıl içinde servetine servet katan Reza Zarrab, şarkıcı Ebru Gündeş'le yaptığı evliliğin ardından Türk kamuoyu tarafından tanınmaya başladı. Şarkı sözleri yazan, hatta Sibel Can ve İbrahim Tatlıses'e şarkılar veren Zarrab, kendisinden 10 yaş büyük Gündeş'le de bu sayede tanışma fırsatı buldu.

Reza Zarrab 3

TÜRKİYE'DE LÜKS YAŞAM

Türkiye'de adı Ebru Gündeş'le yaptığı evlilikten sonra duyulmaya başladı. 2010 yılında evlenen çiftin 1 yıl sonra çocukları oldu. Türk vatandaşlığına geçerek Rıza Sarraf adını alan Zarrab, o dönemde işadamı kimliğinden çok bir magazin figürü olarak gündemdeydi. Eşine aldığı pahalı hediyeler hemen her gün gazete sütunlarında yer alıyordu. Kanlıca'daki 26 milyon liralık yalı, Bodrum'da 1.8 milyon liralık yazlık, 1 milyon liralık Aston Martin marka otomobil ve 800 bin lira değerindeki "Dutyfree" adlı yarış atı bunlardan bazılarıydı... 

Reza Zarrab 2

17-25 ARALIK'TA TUTUKLANDI

17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarıyla birlikte ülkenin en çok konuşulan isimlerinden biri olmuştu. İş, siyaset ve sanat dünyasıyla yakın ilişkileri sayesinde gündemde kendine hep yer buldu. 17 Aralık 2013, Reza Zarrab için bir kırılma noktasıydı. Yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla gözaltına alınan isimlerden biri de oydu. Tutuklandı, 70 gün cezaevinde kaldı. Yüzlerce hakim-savcının ve binlerce emniyet mensubunun görev yerlerinin değiştirildiği bir süreçte tahliye edildi ve bu karar çok tartışıldı. O dönem her gün internette yayınlanan usulsüz dinleme kayıtlarında adı sık sık karşımıza çıkan Zarrab'ın "O...... ile memurun bahşişi işin başında verilir" cümlesi hafızalara kazındı. Dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler'in telefonda Zarrab'a "Vallahi senin önünde yatarım" dediği iddiası da çok konuşuldu.

Reza Zarrab 4

AMBARGOYU DELDİ İDDİALARI

17 Aralık soruşturması takipsizlikle kapansa da Zarrab hakkındaki suçlamalar bitmek bilmedi. İran'da "dünyada fesat çıkarmak" suçundan idama mahkum edilen işadamı Babek Zencani ile ortak olduğu iddiaları, Zencani'nin Zarrab'a "Reisim" diye hitap etmesi ve ikilinin İran'a yönelik uluslararası ambargonun kırılmasında en önemli iki aktör olduğu yönündeki bulgular, Zarrab'ı gündemde tutmaya devam etti.

Hadise'nin eski kocası, Antalya'nın ünlü alışveriş ve eğlence merkezinde mekan açıyor! Hadise'nin eski kocası, Antalya'nın ünlü alışveriş ve eğlence merkezinde mekan açıyor!

Reza Zarrab Babek Zencani

LÜKS YAŞAMA ABD'DE DEVAM 

Zarrab, ABD yargısı ile anlaşmaya gitti ve davada sanık değil, tanık oldu.130 yıl ceza aldığı belirtilen Zarrab'ın ABD yargısı ile anlaşarak cezaevinden bırakıldığı ortaya çıktı. Cezaevi sürecinden sonra ABD'de bir araya gelen Ebru Gündeş ile Zarrab yollarını ayırdı. Zarrab'ın Gündeş'ten ayrıldıktan sonra lüks yaşamına devam ettiğini gösteren haberler yayınlandı. 

Reza Zarrab 5

,

Kaynak: HABER MERKEZİ