26 Kasım Pazar günü Konyaaltı Cemevi Korkmaz Tedik Salonu’nda, Eğitim Sen Antalya Şubesi 12. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Kongreye; Antalya Milletvekili HEDEP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, önceki dönem Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, DİSK Akdeniz Bölge Temsilcisi Vedat Küçük, CHP, HEDEP, SYKP, EMEP, Sol PARTİ, TİP İl Örgütlerinden yöneticiler katıldı.

Bahar ayları en kötü sınavınız oluyorsa bu habere dikkat! Bahar ayları en kötü sınavınız oluyorsa bu habere dikkat!

LAİK BİLİMSEL İÇERİKTEN UZAKLAŞILIYOR

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Nurettin Sönmez, kongrenin dünyada ve ülkemizde emek karşıtı politikaların yaygınlaştığı bir dönemde yapıldığını, iktidarın uyguladığı politikaların, emeğiyle geçinen insanları daha da yoksullaştırdığını dile getirdi. Eğitimin hızla medrese eğitimine dönüştürüldüğünü, laik bilimsel içerikten uzaklaştığını, ÇEDES vb. uygulamalarla eğitim süreçlerinin imamlara ve diyanet işleri başkanlığına devredilmeye çalışıldığını belirtti. Eğitim Sen’in TÖS’den, TÖB DER’den devraldığı ilkeleri ile mücadelesini sürdürdüğünü belirterek 12. Olağan Genel Kurulun oluşturacağı yönetime başarılar diledi.

KONGRE SEÇİMLERİ BELLİ OLDU

Nurettin Sönmez’in açılış konuşmasının hemen ardından konuklara da söz verildi.  Yapılan konuşmalardan sonra çalışma raporu ve mail raporları da görüşülerek, seçimlere geçildi. Kongrede yapılan seçimler sonucunda A.Kadir Öztürk, Ahmet Gülden, Özlem Yavuz, Betül Baydilli, Pervin Şahin, S.Özgür Süleyman Akça, Çiğdem Altıntaş Peker şube yönetimine seçildiler.