Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yaşayan Nursen ve Ayhan Balcı çifti, emekliliklerini dans ederek değerlendiriyor. Dansa olan ilgileri ve bitmeyen enerjileriyle çevrelerine örnek oluyorlar. İzmir’de başlayan bu güzel hikaye, Antalya’da dansın ritmiyle devam ediyor.

EMEKLİLİKTE YENİ BİR BAŞLANGIÇ

Beden eğitimi öğretmeni olan çift, emekliliklerinin ardından Antalya’ya taşınarak yeni bir hayata başladı. Çocuklarının yanında olmak isteyen çift, doğaya, spora ve sanata olan ilgileriyle tanınıyor.

DANS EĞİTİMİ VE İLK ADIMLAR

Balcı çifti, yaklaşık 5 yıl önce Muratpaşa Belediyesi’nin sosyal programlarına katılarak vals eğitimi almaya başladı. İlk deneyimleri sonrasında dansa olan ilgileri tutku düzeyine ulaştı. Nursen Balcı,

“Dans öğretmenimiz ilk denememizde daha önce dans edip etmediğimizi sordu. Branşımızdan dolayı adapte olmamız ve öğrenmemiz kolay oldu” dedi.

MÜZİKLE BÜYÜLENMEK

Çift, salsa, bachata, quickstep ve tango gibi dans türlerini de repertuarlarına ekledi.

“Dans etmekten çok hoşlanıyoruz. Şu an dans, hayatımızın merkezine yerleşti. Bunu karı koca olarak yapmak zaten çok hoş.” diyen Ayhan Bey, dansın hayatlarına kattığı değeri vurguluyor.

TOPLUMA İLHAM VERMEK

Çift, dans sayesinde gençlere ve yaşıtlarına örnek olmayı da amaçlıyor. Ayhan Balcı,

“Gençlerden ziyade yaşlılara örnek olmak istiyoruz. Bu yaşta neler yapılabileceğini göstermek istiyoruz.” diyor. Aynı zamanda çift, Alanya’da yapılacak olan bir yarışmaya hazırlanıyor.

ÇİFTİN BAŞARILI PERFORMANSI

Çağlayan Sanat Merkezi dans eğitmeni Elif Umdu, Balcı çiftinin oldukça yetenekli olduğunu ve yarışmalara katılacak derecede başarılı performanslar sergilediğini belirtti. Umdu, çiftin yarışmaya hazırlanmasına yönelik sürdürülen çalışmaları da paylaştı.