Bu yıl 11’ncisi düzenlenen Antalya Manavgat Belediyesi 11’nci Yağlı Pehlivan Güreşleri finalinde ‘sarı fırtına’ lakaplı İsmail Balaban finalde Hüseyin Gümüşalan’ı yenerek altın kemeri boynuna taktı. Çeyrek finaldeki Ali Gürbüz-Orhan Okulu güreşiyse izleyenlerin nefesini kesti. 

ORHUN OKULU MANAVGAT’TA ALİ GÜRBÜZ’Ü KOL SARMASIYLA ALT ETTİ

Bu sezona oldukça iddialı başlayan Ali Gürbüz ve Orhan Okulu Manavgat Belediyesi 11’nci Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde karşı karşıya geldi. Başpehlivanlar arasındaki güreş, hem er meydanındaki hem de ekran başındaki seyircilere heyecan dolu anlar yaşattı. Yağlı güreşlerin mega starı Gürbüz ve başpehlivan Okulu arasında dakikalarca süren güreş, Okulu’nun Gürbüz’ün sırtını kol sarmasıyla yere getirmesiyle sonlandı. 

GÜRBÜZ ÜZÜLDÜ, OKULU SEVİNDİ

Er meydanında kıran kırana geçen ve izleyenlere büyük keyif aldıran güreş Orhan Okulu’nun galibiyetiyle tamamlandı. Yıllarca unutulmayacak mücadeleden galip çıkan Okulu güreş sonunda büyük sevinç yaşarken, Ali Gürbüz derin üzüntü yaşadı. Galibiyetini kutlayan Okulu, dualı çayırda sırtını yere getirmeyi başardığı Gürbüz’ü teskin etmeyi ihmal etmedi. 

Antalya Serik'te futbol şöleni Antalya Serik'te futbol şöleni

ORHAN OKULU YARI FİNALDE İSMAİL BALABAN’A KAYBETTİ

Yağlı pehlivan güreşlerinin yaşayan efsanesi Ali Gürbüz’ü çeyrek finalde mağlup etme mutluluğu yaşayan başpehlivan Orhan Okulu’nun yarı finaldeki rakibiyse kendisi gibi Kırkpınar şampiyonu olan ve ‘sarı fırtına’ lakabıyla anılan İsmail Balaban oldu. İki başpehlivan arasındaki güreşten galip çıkarak finale yükselen isimse İsmail Balaban oldu. 


 

Muhabir: VELİ AKOĞLU