Eğitimcilerin ve eğitimin sorunları her daim gündeme getiren ve bunun için mücadele etmeye devam eden Eğitim İş'in 2 No'lu Şube Başkanı Birsen Atmaca hem eğitimin içinde bulunduğu karanlık dönem hem de eğitimcilerin yaşadığı sorunları aktardı. 

LAİK EĞİTİM RAFA KALKTI 

Şeriata tepki, Feyza Altun’a destek Şeriata tepki, Feyza Altun’a destek

Atmaca, laik eğitimin artık neredeyse rafa kalktığını, akıl ve bilimden uzak bir noktaya geldiğini belirtti. Sosyal adaletsizliğin, haksızlığın ve hukuksuzluğun arttığı bu dönemde bir de ÇEDES adı altında dernek ve vakıf maskesi takmış tarikatların okullara sızmalarından dolayı çocukların ve gençlerin laik eğitimden uzaklaştığının da altını çizdi. 

EV SAHİBİ OLAMAYAN ÖĞRETMENLER VAR 

Kötüleşen eğitiminden çeşitli yaralar alan öğretmen ve öğrencilerin aynı zamanda kötü giden ekonomik şartlarla da boğuştuğunu dile getiren Birsen Atmaca:

"Kiralar çok yüksek. Ekonomik şartlar öyle bir duruma geldi ki ev sahibi olamayan öğretmenlerimiz var.  Kredi kartı borçlarının yalnızca asgari tutarını ödeyebiliyorlar, ay sonunu getiremiyorlar." dedi.

Eğitim-İş öğretmenlerinin mücadeleyi seven bir yapıya sahip olduğunu söyleyen Atmaca, ülkede yaşanan bu sıkıntıların üstesinden gelebilmek, yaşanan haksızlıkları bitirebilmek için var güçleri ile çalıştıklarını ve öğretmenlerin haklarını alacaklarını belirtti. 

8 BİN 500'Ü BULAN ÜYE SAYISI 

Eğitim-İş Sendikası  olarak her platformda mücadelelerini sürdürürken yerelde şubeleri daha güçlü hale getirebilmek için genel merkezden 8 bin 500'ü bulan üye sayısıyla Antalya şubesini 21 yönetici sayısıyla üç şubeye ayırarak mücadeleye dört bir koldan sarıldıklarının söyleyen Atmaca;

"Eğitim İş her ne olursa olsun bu olumsuzluklardan yılmayıp aksine  yaşanan adaletsizliklerle, haksızlıklarla başa çıkmak için safları daha da sıklaştırarak her daim mücadelesine devam edecek" dedi.

Muhabir: ZEYNEP CEMRE ŞAHİN