Uzun yıllar Anadolu Ajansı'nda polis-adliye muhabirliği yapan Çağdaş Gazeteciler Derneği üyesi Seyhan Kurtman, 26 Ekim Perşembe günü Antalya’da hayatını kaybetmişti. Yakalandığı amansız hastalığa yenik düşen Kurtman, bugün Uncalı Mezarlığı’nda öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kurşunlu Mezarlığı’nda toprağa verildi. Kutman’ı son yolculuğunda gazeteci dostları ve yakınları yalnız bırakmadı.

TGC’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

TGC, Kurtman’ın ölümünün ardından yayınladığı başsağlığı mesajında,

“Üyemiz Seyhan kurtman’nı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Uzun yıllardır gazeteci ve yazar olarak göreav yapan Kurtman ailesine ve basın topluluğuna başsağlığı diliyoruz” denildi.

Antalya’da bir süredir kanser tedavisi gören ve dün 45 yaşında hayata veda eden gazeteci Kurtman; ailesi, yakınları, sevenleri ve meslektaşlarının katıldığı cenaze töreninin ardından gözyaşları arasında sonsuzluğa uğurlandı. Anadolu Ajansı Antalya Bürosu’nda uzun yıllar muhabir olarak çalıştıktan sonra İzmir’de de farklı kurumlarda gazetecilik yapan Kurtman, geçen yıllarda kanser hastalığına yakalandı. Bir süredir tedavi gören Kurtman, dün akşam saatlerinde tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde vefat etti.

Taş Kağıt Makas Dizisi Nerede Çekiliyor? Konusu Nedir? Oyuncuları Kim? Taş Kağıt Makas Dizisi Nerede Çekiliyor? Konusu Nedir? Oyuncuları Kim?

SEVENLERİ VE MESLEKTAŞLARI YALNIZ BIRAKMADI

Çeşitli dönemlerde Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Akdeniz Şubesi'nde yöneticilik yapan, bir dönem Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Kurtman, toplum sorunlarına duyarlı gazetecilik anlayışıyla ile öne çıkan bir isimdi. Kurtman’ın ölüm haberi, ailesi başta olmak üzere yakınları, sevenleri ve meslektaşları arasında derin üzüntüye neden oldu. Cenazesi, bugün Akdeniz Üniversitesi Hastanesi morgundan alınarak Uncalı Mezarlığı’na getirildi. Cenaze törenine Kurtman ailesi başta olmak üzere, yakınları, sevenleri ve meslektaşları katıldı. Ailesi taziyeleri kabul ederken, sevenleri Kurtman’ın tabutuna dokunarak ona veda etti. Kurtman’ın cenazesi, burada kılınan cenaze namazının ardından Kurşunlu Kent Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

SEYHAN KURTMAN KİMDİR?

1978 yılında Zonguldak’ta doğan Seyhan kurtman Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Mesleğe 1997 yılında Anadolu Ajansı’nda başlayan Kurtman, Habertürk, İzmir 9 Eylül, Antalya Gündem gazetelerinde çalıştı. Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Akdeniz Şubesi'nde yöneticilik yaptı. Ayrıca Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde genel başkan yardımcısı olarak görevinde bulundu.