Gazipaşa Tarım Fuarı kapsamında düzenlenen yarışmalar renkli görüntüler ortaya çıkardı. 

ÇİFTÇİLER ARASINDA EĞLENCELİ YARIŞMA

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Gazipaşa Tarım Fuarı tamamlandı. 70 firmanın katılıp ürünlerini sergilediği, çok sayıda vatandaşın ziyaret ettiği fuar, yüzlerce ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Fuarın son gününde, çiftçilerin yetiştirdikleri sebze ve meyvelerle boy gösterdiği yarışmalarsa izleyenlere renkli ve eğlenceli anlar yaşattı. 

DERECEYE GİREN ÇİFTÇİLERE HEDİYELER VERİLDİ

Yetiştirdikleri ürünlerle jüriden en yüksek puanı almaya çalışan Gazipaşalı çiftçiler arasındaki yarışma büyük çekişmeye sahne oldu. Gazipaşalı çiftçiler yetiştirdikleri domates, salatalık, çilek, patlıcan ve fasulyeleri jüri önünde sergilerken, en iyi ürünü yetiştiren ve dereceye giren çiftçilere ise çeşitli hediyeler verildi. 

FESTİVAL KAPSAMINDA ÇİFTÇİLERE EĞİTİM DE VERİLDİ

Gazipaşa Tarım Fuarı’nda, üreticilere seminerler de verildi. BATEM’de görevli Doç. Dr. Filiz Öktürem Asri tarafından Gazipaşalı üreticilere "Muzlarda Gübreleme ve Bakım" konularında üreticilere bilgi aktarıldı. Fuarın üçüncü günü ise Ziraat Mühendisi Dr. Süleyman Bayram tarafından "Avokado Bakım ve Beslemesi" konusunda üreticilere seminer verildi.  
 

Kaynak: İHA