9 günlük bayram tatili en çok onları mutlu etti! Ciroları 150 milyar liraya yaklaştı 9 günlük bayram tatili en çok onları mutlu etti! Ciroları 150 milyar liraya yaklaştı

TÜRSAB’ın ev sahipliğinde, Sri Lanka Büyükelçiliği ve Jazeera Airways iş birliği ile "Sri Lanka Destinasyon Tanıtım Etkinliği", 21 Şubat 2024 tarihinde TÜRSAB Genel Merkezi'nde gerçekleştirildi. 'Hint Okyanusu'nun İncisi' olarak adlandırılan Sri Lanka'nın tanıtıldığı etkinliğe TÜRSAB Başkan Yardımcısı Davut Günaydın, Sri Lanka Ankara Büyükelçisi Saranya Hasanthi Urugodawatte Dissanayake,  Jazeera Airways Türkiye Satış Müdürü Arda İçil, seyahat acentası temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

"SRİ LANKA, HİNT OKYANUSU’NUN İNCİSİ OLMAYI SÜRDÜRÜYOR"

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren TÜRSAB Başkan Yardımcısı Davut Günaydın, "Dostane ilişkilerin devam etmesi turizm hareketlerine de olumlu yansıyor. Bu ve benzeri etkinliklerin her iki ülke vatandaşlarının merak ve keşif duygusunu artıracağını ve karşılıklı seyahatlerin artacağına inanıyorum. UNESCO Dünya Miras listesine giren 8 eseriyle Sri Lanka, Hint Okyanusu'nun İncisi olmayı sürdürüyor" dedi. 

“SRİ LANKA FARKLI DENEYİMLER ARAYAN TURİSTLERE HİTAP EDEN BİR DESTİNASYON”

Sri Lanka Büyükelçisi Saranya Hasanthi Urugodawatte Dissanayake ise "Sri Lanka'da gezdiğiniz zaman kısa mesafede farklı ağaçlar görüyorsunuz, doğanın değişimini görüyorsunuz. Bu özel bir şey aslında. Farklı bir deneyim arıyorsanız bunun Türk insanı için önemli olacağını düşünüyorum. Bir turist olarak gittiğinizde farklı tecrübeler edinmek istersiniz. Sri Lanka'da küçük bir yerde bile her şeyi deneyimleyebilirsiniz. Ülkemizi tanıtırken 'Daha fazlası için geri geleceksiniz' mottomuzu kullanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: TÜRSAB BÜLTEN