Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Alanya Demirtaş Mahallesi Kanalizasyon Şebekesi Yapım İşi projesi tüm hızıyla sürüyor. Geçtiğimiz yıl başlatılan çalışma kapsamında Demirtaş Mahallesi’nde 39 km kanalizasyon şebekesi ve kolektör hattı yapılacak. Mahallenin merkezi ve diğer bağlantı yollarında bugüne kadar 28 km’lik hat döşeme çalışması gerçekleştirildi.

KANALİZASYON SORUNUNA NEŞTER 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Demirtaş Mahallesi'nde kanalizasyon sorununu çözmek için başlattığı çalışmaları sürdürüyor. Geçen yıl başlatılan proje kapsamında mahalleye 39 km kanalizasyon şebekesi ve kolektör hattı yapılıyor. Şu ana kadar 28 km tamamlandı, kalan 11 km ise yıl sonuna kadar bitirilecek. Bu çalışmalarla mahallenin alt yapı sorunu çözüme kavuşturulacak.

BOZULAN YOLLAR YAPILIYOR

Demirtaş Mahallesi'nde alt yapı çalışmaları devam ederken diğer taraftan tamamlanan bölgelerde yol çalışmaları sürüyor. Stabilizasyon çalışmaları devam ederken, önümüzdeki haftadan itibaren asfalt döküm çalışmalarına başlanacak. Bu çalışmalarla mahalledeki altyapı ve yol sorunları çözülecek.

'Akdeniz'in incisi' Kemer'de 19 Mayıs coşkusu 'Akdeniz'in incisi' Kemer'de 19 Mayıs coşkusu

KANALİZASYON TEŞEKKÜRÜ

Demirtaş’ın gelişime çok açık bir bölge olduğunu söyleyen Demirtaş Mahallesi Muhtar Azası Uğur Gök, hem alt yapı hem yol çalışmasından son derece memnun olduklarını söyledi. Çalışma öncesi fosseptiklerin taştığını ve koku nedeniyle mahalle halkının çok rahatsız olduğunu söyleyen Gök, “Bu sorun Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmasıyla çözüldü. Kanalizasyon çalışması için Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ve ASAT’a çok teşekkür ediyoruz. Kanalizasyon çalışmasının ardından belediyemiz yol çalışmalarını da yapıyor bunun için de ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi-Bülten