Ramazan Bayramı'nın 3. gününde Antalya'da meydana gelen teleferik kazası sonrası Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün tutuklanması ülke gündemine sarstı. Bir tepki de ünlü gazetece İsmali Saymaz'dan geldi. Saymaz, "31 Mart’ta ağır hezimete uğrayan iktidar kazayı gerekçe göstererek, CHP’yi cezalandırıyor” dedi.

"İKTİDAR KAZAYI GEREKÇE GÖSTEREREK, CHP'Yİ CEZALANDIRIYOR"

Bir kişinin yaşamını kaybettiği teleferik kazası nedeniyle Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün tutuklanmasına tepki gösteren İsmail Saymaz, “Kepez’in intikamını ‘teleferik’ ile almak” başlıklı köşe yazısında, “Kocagöz’e Kepez’i 30 yıl sonra CHP’ye kazandırmanın ve AK Parti’den almış olmanın bedeli ödetiliyor. 31 Mart’ta ağır hezimete uğrayan iktidar kazayı gerekçe göstererek, CHP’yi cezalandırıyor” ifadelerine yer verdi. 

Muratpaşa'da elektrik kesintisi: 21 Mayıs Salı günü kesinti uygulanacak mahallelerin tam listesi... Muratpaşa'da elektrik kesintisi: 21 Mayıs Salı günü kesinti uygulanacak mahallelerin tam listesi...

NE YETKİSİ NE SORUMLULUĞU VARDI

Mesut Kocagöz 31 Mart Yerel Seçimleri'nde Kepez Belediye Başkanı adaylığı için 23 Kasım 2023 Kasım tarihinde Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ANET A.Ş.’nin Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı'ndan istifa etti. Son 4 ay boyunca seçim çalışmaları yaptığı için ANET ile ilişkisi olmadığını söyleyen Saymaz, “Kocagöz’ün ayrılmasından bir buçuk ay sonra, 2 Ocak 2024’te ANET ile Mega Tower arasında bakım ve onarım sözleşmesi imzalandı. Teleferik, 19 Şubat-4 Mart arasında bakıma alındı. Kocagöz, bu tarihlerde seçim için sahadaydı. Ne yetkisi ne sorumluluğu vardı” şeklinde belirtti.

Tünektepe Teleferik Tesisinde Sessizlik Hakim

SAYMAZ CHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANLARINI UYARDI

31 Mart Yerel Seçimleri'nde faturayı CHP'ye kestiğini söyleyen Saymaz, “Kocagöz’e Kepez’i 30 yıl sonra CHP’ye kazandırmanın ve AK Parti’den almış olmanın bedeli ödetiliyor. 31 Mart’ta ağır hezimete uğrayan iktidar kazayı gerekçe göstererek, CHP’yi cezalandırıyor. Aslında bu plan Beşiktaş’ta, 29 kişinin can verdiği gece kulübü yangınından sonra ak-roller tarafından kampanyaya dönüştürülmüştü. Fakat ön bilirkişi raporunda somut suçlama yöneltilmediği için Beşiktaş Belediyesi’ne hamle yapılmadı.  Beşiktaş’ta hayata geçirilemeyen, şimdi Antalya’da uygulanıyor. CHP’li belediye başkanlarını uyarıyorum. Bu kapı bir kere açıldı.” diyen İsmail Saymaz, şunları söyledi:

“Kocagöz’ün tutuklanması siyasi bir karar olmakla birlikte çifte standardın kanıtıdır.  İliç’te sekiz işçi göçük altında. Madenin genel müdürü tutuksuz yargılanıyor. Çorlu’da, 25 kişinin can verdiği tren kazasının olağan şüphelisi ve dönemin TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, TBMM’de Erzincan’ı temsil ediyor. 6 Şubat depreminden sonra yalnızca bir belediye başkanı tutuklandı; o da müteahhidi olduğu bina yıkıldı diye! Üç yıl önce Kastamonu, Sinop ve Bartın’daki selde 97 can gitti. Bir belediye başkanı bile yargılanmıyor.  Sorumlu, AK Parti olunca... ‘Fıtrat’ deniyor. Allahın takdiri sayılıyor. Antalya’da, kazayla ilişkilendirilmeyen CHP’li başkan içeriye atılıyor.  Bu, adaleti sağlamak değildir. Teleferik kazasını bahane ederek, intikam almaktır.”  

Muhabir: VİLDAN ÖZKAN