İYİ Parti'nin kuruluşundan bu yana partileri için çalıştıklarını ifade eden  Burdur il ve merkez ilçe yönetim kurulundaki 15 kişi görevlerinden ve parti üyeliğinden istifa etti. Ortak açıklanmada İl Başkanı Namık Kemal Özkan, sert ifadelerle tepkilerin hedefi oldu.

SEÇİMLERDE SAHAYA İNİLMEDİĞİ İDDİASI

İstifa eden üyelerin yaptığı ortak yazılı açıklamaya göre, istifa eden üyelerin İYİ Parti'nin kuruluşundan bugüne kadar yılmadan yorulmadan çalıştıkları vurgulandı. Milletvekili genel seçiminde İl Başkanı Namık Kemal Özkan'ın ve yönetim kurulunun sahaya inmediği iddia edilen açıklamada,

"Partimiz girdiğimiz seçimde kentte 20 bin 830 oy alarak maalesef sonuncu parti olmuştur." ifadeleri kullanıldı.

YANLIŞA ORTAK OLMAMA MESAJI

Partiden istifaların hat safhaya çıktığı öne sürülen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İstifaları durdurmak yerine seyredilerek adeta partimiz ve il teşkilatımız bitirilme noktasına getirilmiştir. Basında yoklar, sosyal medyada yoklar ve en acısı da sahada yoklar. Bunun yanında en aktif birim merkez ilçe başkanlığı olması gerekirken esamesi okunmamakta. Partimize verdiğiniz zarara ortak olmayacağımızı belirterek çok sevdiğimiz partimizden ve tüm görevlerimizden istifa ediyoruz."

İstifa eden üyeler, rahatsızlık duydukları konuları İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu'ya da ilettiklerini ancak cevap alamadıklarını kaydetti.

İSTİFA EDEN İSİMLER:

İYİ Parti Burdur teşkilatında il yönetim kurulu üyeleri Fethiye Çavdar, Serpil Doğudan, Sıdıka Ümit Kabaş, Ahmet Kaan Doğudan, Behçet Uğur ile merkez ilçe yönetim kurulu üyesi Kudret Çavdar ve Semra Zambak  görevlerinden ve parti üyeliğinden; Uğur, Gülseren Aktar, Ayşe Aksoy, Havva Hamiyet Gülgör, Özcan Altuğ, Serpil Altuğ ve Cemil Akkuş da parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.