İzmir'in Konak semti Atilla Mahallesi 467 sokakta bir apartmanda meydana gelen olay sosyal medyanın gündemine oturdu. Hakkında 14 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan yaşındaki Yılmaz D.'nin  evine gelip iki çocuğu ile eşini rehin aldığı ihbarı üzerine cezaevi firarisi, 3 saat süren bekleyişin yakalandı. Apartman boşluğunda yaşanan nefes kesen operasyon gündem oldu.

APARTMAN BOŞLUĞUNDA ARBEDE

Olay, dün saat 16.00 sıralarında Atilla Mahallesi 467 sokaktaki bir apartmanda meydana geldi.  Hakkında 14 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan 43  yaşındaki  Yılmaz D.'nin evine gelip 2 çocuğu ile eşini rehin aldığı ihbarı yapıldı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis, itfaiye ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Özel Harekat polisleri de bölgeye konuşlanırken, polislerin adrese geldiğini fark eden Yılmaz D. apartman boşluğuna çıktı. Yılmaz D.'nin rehin aldığı ve büyük korku yaşayan eşi ile 2 çocuğu kontrollü şekilde evden tahliye edildi.

Yakayı ele veren kadın cinayeti şüphelisi kazayla kendini vurdu! Yakayı ele veren kadın cinayeti şüphelisi kazayla kendini vurdu!

3 SAAT DİRENDİ, BÖYLE YAKALANDI

Polis ekiplerinin ikna çabalarına rağmen teslim olmayan Yılmaz D., 3 saatlik bekleyişin ardından apartman boşluğunda durmaya devam etti. İl Emniyet Müdürü Celal Sel'in talimatıyla operasyon düğmesine basan ekipler, Yılmaz D.'nin bir anlık dalgınlığından faydalanarak şüpheliyi kıskıvrak yakaladı. Firari zanlının yakalanma anı ise cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Yılmaz D.'nin polis ekipleri tarafından tutularak camdan içeriye alınma anı saniye saniye kaydedildi. Gerekli yasal işlemleri için adliyeye sevk edilen Yılmaz D., cezaevine gönderildi. İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Sel'in talimatıyla firari zanlıyı yakalama anı, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.
 

Kaynak: İHA