İlk olarak 28 Ekim 2022’de ekranlara gelen Kızılcık Şerbeti dizisi, yayınlandığı tarihten bu yana reyting rekorları kırmaya devam ediyor. Haftanın Cuma gününde izleyicilerini ekrana kilitleyen Show TV’nin fenomen dizisi Kızılcık Şerbeti Giray karakterinin kim olduğuna yönelik sıkça araştırma yapılıyor. Giray karakterini canlandıran Kaan Taşaner kimdir? Oyuncunun gerçek hayatını sizlere aktarıyoruz…

Fatmagül’ün Suçu Ne, Kuzey Güney gibi yapımlarla tanınan oyuncu, gerçek hayatı ile de ilgi odağı haline geldi. Kaan Taşaner kaç yaşında? Sevgilisi kim? Tüm sorularınızın yanıtlarını derledik…  

Kaan Tasaner Kimdir 6

Kızılcık Şerbeti Giray Karakteri Hakkında

Kızılcık Şerbeti, farklı kültürlere ve geleneğe sahip iki ailenin hayatına odaklanan hikayesiyle izleyicilerin beğenisini kazanan, son dönemin fenomen dizilerinden birisidir. Dizinin ana karakterlerinden birisi olan Doğa’nın yeni sevgilisi “Giray” karakterini canlandıracak kişi belli olmuştu. Giray karakteri için geçtiğimiz günlerde “Kaan Taşaner” ismi ile anlaşılmıştı.

Kariyeri başarılı yapımlarla dolu olan oyuncu Kaan Taşaner kimdir sorusu ise günümüzde dizi hakkında en çok yapılan araştırmaların başında geliyor. Sizler için Kızılcık Şerbeti’nin Giray karakterini canlandıran Kaan Taşaner’in hayatı hakkında bilinmeyenleri derledik…

Aşkları engel tanımadı! Tam 88 madalya kazandı Aşkları engel tanımadı! Tam 88 madalya kazandı

Kaan Tasaner Kimdir 3

Kızılcık Şerbeti Giray Gerçek Adı Ne?

Kızılcık Şerbeti dizisinde ana karakterlerden birisi olan Doğa’nın yeni sevgilisi Giray karakteri hakkında izleyicilerin yoğun bir araştırma yapması söz konusu… Bu noktada Giray karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adına yönelik merak edilen mevcut. Kızılcık Şerbeti Giray gerçek adı ne sorusu ise en çok araştırılan konuların başında geliyor.

Kızılcık Şerbeti dizinde Giray karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Kaan Taşaner’dir. Kaan Taşaner TV dizileri açısından döneminin en iyi yapımlarında oynayan, kariyeri başarılarla dolu bir oyuncudur. Son olarak 2024 Mart döneminde Doğa’nın yeni sevgilisi olarak Giray karakterini canlandırmak üzere Kızılcık Şerbeti adlı dizide rol almaktadır.

Kaan Taşaner kimdir? İşte yakışıklı oyuncunun hayatına dair bilinmeyenler…

Kaan Tasaner Kimdir 8

Kaan Taşaner Kimdir?

Kaan Taşaner, 23 Nisan 1979 tarihinde Antalya’da doğdu. Konya Selçuk Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun oldu. 2010 yılında yayınlanmaya başlayan “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisinde Erdoğan Yaşaran karakteriyle ön plana çıkarak dikkatleri üzerine çekti. Daha sonra 2013 yılında “Kuzey Güney” adlı dizide Komiser Şeref karakterine hayat verdi.

Aynı yıl içerisinde rol aldığı “Kayıp” dizisinde Kemal Özdemir karakterini oynamıştır. 2014 – 2018 yılları arasında “Diriliş Ertuğrul” dizisinin başrolleri arasında yer aldı ve Gündoğdu Bey karakterini oynadı. Bu dönemde başarısına başarı katan oyuncu, 2018 yılında “Şahin Tepesi” adlı dizide Erkan Sarpkaya karakterini canlandırdı. Aynı yıl içerisinde yayınlanan “Mehmetçik Kut’ül Amare” dizisinde başrol oyuncu olarak Süleyman Askeri karakteriyle izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

Uyanış Büyük Selçuklu adlı dizide Mathias ve Markus olmak üzere iki farklı karakteri canlandırması, geniş kitlelerce tanınmasını sağladı. Günümüzde ise Kızılcık Şerbeti Giray karakterini oynamaktadır.

Kaan Taşaner kimdir sorusunun kısaca yanıtı bu şekilde. Kariyerinde büyük başarılar elde eden yetenekli oyuncunun kim olduğuna yönelik farklı merak edilenler de bulunuyor. İşte tüm detaylar…

Kaan Tasaner Kimdir 5

Kaan Taşaner Aslen Nereli?

Kaan Taşaner dizileri ve hayatını kısaca açıkladıktan sonra oyuncunun aslen nereli olduğuna dair bilgileri verelim. Kaan Taşaner’in doğum yeri Antalya olarak kayıtlara geçmiştir. Ancak ailesinin aslen nereli olduğuna dair net bir bilgi bulunmamaktadır. Bununla birlikte kendisi gibi oyuncu olan annesi Sacide Taşaner’in aslen Ispartalı olduğu bilinmektedir.

Kaan Tasaner Kimdir 9

Kaan Taşaner Kaç Yaşında? Boyu Kaç?

Kaan Taşaner kimdir sorusuna yönelik olarak başarılı oyuncunun yaşının ve boyunun kaç olduğu da merak ediliyor. Bu doğrultuda Kaan Taşaner kaç yaşında sorusu sıkça soruluyor. Ayrıntıları paylaşalım…

Kaan Taşaner, 2024 yılı itibariyle 45 yaşındadır. Kızılcık Şerbeti’nin başarılı oyuncusu Kaan Taşaner’in boyu ise 174 cm’dir.

Kaan Taşaner TV Dizileri

Kaan Taşaner kimdir sorusuyla birlikte ilgili oyuncunun yer aldığı TV dizilerini de kısaca incelemek gerekir. Kariyerini döneminin en önemli dizileriyle doldurmayı başaran oyuncunun yer aldığı yapımlar, tüm zamanların en çok izlenen dizileri arasında yer alıyor.

Kaan Taşaner TV dizileri şu şekildedir:

 • Büyük Buluşma
 • Beşinci Boyut
 • Hakkını Helal Et
 • Fatmagül’ün Suçu Ne?
 • Kuzey Güney
 • Kayıp
 • Diriliş Ertuğrul
 • Rengarenk
 • Mehmetçik Kut’ül Amare
 • Şahin Tepesi
 • Uyanış: Büyük Selçuklu
 • Kanunsuz Topraklar
 • Gecenin Ucunda
 • Başım Belada
 • Kızılcık Şerbeti
 • Bizi Seyreden Bulutlar (Yakında tabii platformunda yayınlanacak)

Kaan Taşaner Kızılcık Şerbeti dizisi ile gündeme gelirken, Giray karakterinin gelişimini ise birçok izleyici takibine almış durumda. Son olarak başarılı oyuncunun aşk hayatı ile ilgili bilgileri derleyelim…

Kaan Tasaner Kimdir 4

Kaan Taşaner Sevgilisi Kim?

Kaan Taşaner kimdir sorusuyla bir diğer merak edilen konu ise oyuncunun kiminle sevgili olduğu hakkındadır.

Kaan Taşaner sevgilisi kim? İşte yanıtı:

 • Kaan Taşaner’in sevgilisi, yazar Seray Dura’dır.
 • Aralarında 17 farkı bulunan ikili, geçtiğimiz dönemlerde yaşadıkları tartışmalarla gündeme gelmişti.
 • 7 Şubat 1996 tarihinde doğan Seray Dura ise 2018 yılında Yeni Yüzyıl Üniversitesi - Sahne Sanatları bölümünden mezun olmuştur.
 • Seray Dura, tiyatrodan yazarlığa kadar çok geniş perspektifte bir kariyere sahiptir. 2015 yılında kaleme almaya başladığı “Hüzün Senfonisi” adlı kitabını ise dört yılda tamamlayarak 2022 yılında piyasaya sürmüştür.

Muhabir: Duygu Tekin