ANTALYA Devlet Opera ve Balesi, Fransız yazar Alexandre Dumas'ın  (Oğul),  1848'de henüz 24 yaşındayken yazdığı  aynı adı taşıyan ilk romanından baleye uyarlanan ' Kamelyalı Kadın' eserini, 26 Ekim Perşembe saat 20.00'de Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde seyirciyle buluşturacak.

Taladro, Antalya'ya geliyor Taladro, Antalya'ya geliyor

Koreografisi ve librettosu Volkan Ersoy ve Armağan Davran'a ait balenin müzikleri, Giuseppe Verdi'nin bilinen eserlerinin yanı sıra Türkiye'de daha önce hiç icra edilmemiş eserlerinden de seçilerek Tolga Taviş tarafından düzenlendi. Antalya Devlet Opera ve Balesi orkestrasını şef Hakan Kalkan yönetirken eserin başkemancılığını ise Sibel Aydın üstleniyor.

Eser, Dumas'nın gerçek hayattaki sevgilisi Marie Duplessis'ten esinlendiği verem hastası Marguerite Gautier ile prestijli bir ailenin avukat oğlu Armand Duval'ın tutkulu ve dramatik aşkını konu alıyor. İki perdelik balenin, kostüm tasarımı Gazal Erten, ışık tasarımı Fuat Gök, dekor tasarımı ise alanında duayen Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin eski başdekoratörü Savaş Camgöz imzasını taşıyor.

Eserde 'Marquerite Gautier' rolünü Iaroslava Volkova, 'Armand Duval' rolünü Tolga Burçak, 'Kont de Varville' rolünü Ömer Erenler, 'Baba Armand Duval' rolünü Mert Söylemez, 'Olimpie' rolünü Burcu Bodur, 'Gaston' rolünü Evren İskender canlandırırken soprano Nurdan Küçükekmekçi solist olarak sahne alacak.

Fiyatları 55 ila 170 TL arasında değişen eserin tükenmek üzere olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki opera gişelerinin yanı sıra www.biletinial.com internet adresinden temin edilebilecek.