Kastamonu’da sulama kanalında bulunan başı kesilmiş cesedin devamı dört günün ardından 2 kilometre uzaklıkta bulundu.

BAŞI KESİLMİŞ HALDE BULUNDU 

Kastamonu’nun merkez Dere köyü mevkiinde 5 Mayıs Pazar günü meydana gelen olayda terk edilmiş bir araç bulan vatandaşlar, durumdan şüphelenerek ihbarda bulundu. İhbar üzerine köye gelen Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, terk edilmiş halde bulunan aracın yakınında su kanalının altına atılmış halde başı kesilmiş bir ceset buldu.  Bulunan cesedin 4 gündür kayıp olarak aranan ve Araç ilçesine bağlı İğdir köyünde ikamet eden 48 yaşındaki Adem Yeşilgil’e ait olduğu belirlendi.

Bu nasıl vicdan! Antalya'da ekili binlerce zeytin fidanını böyle harap ettiler! Bu nasıl vicdan! Antalya'da ekili binlerce zeytin fidanını böyle harap ettiler!

BAŞI KESİLMİŞ CESEDİN KİME AİT OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI 

Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma çerçevesinde jandarma ekipleri, başı kesik halde bulunan cesetle ilgili Ş.K., N.K. ve E.Ö.’yü gözaltına aldı. Karakoldaki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilen 3 şüpheli, Kastamonu Adliyesi’ne sevk edildi. Hakim karşısına çıkartılan şahısların 3’ü de tutuklandı.

CESEDİN BAŞ KISMI 4 GÜN SONRA BULUNDU 

Maktülün kayıp kafası ise 4 gününün ardından olay yerinden 2 bin 200 metre uzaklıkta Söğütler köyü kanal boyu mevkiinde bulundu.

Kaynak: İHA