Aslen Trabzonlu olan Kenan Sofuoğlu, motor tamircisi olan İrfan Sofuoğlu’nun dört çocuğundan üçüncüsüdür. Dört kardeş olan Kenan Sofuoğlu kaç çocuğu var sorusu da merak konusudur. Kenan Sofuoğlu hakkında merak edilen konular ve bu konuların cevapları şu şekildedir:

Kenan Sofuoglu Kac Cocugu Var

Kenan Sofuoğlu Kaç Çocuğu Var?

Ünlü motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu 3 Eylül 2014 yılında Hollandalı Julia Looman ile evlenmiştir. Julia Looman ve Kenan Sofuoğlu çiftinin toplamda üç çocuğu olmuştur. İlk çocukları 14 Mart 2015 tarihinde doğmuştur.

Hamza ismini verdikleri bu çocukları 2 Mayıs 2015 tarihinde beyin kanaması geçirerek yoğun bakıma alınmıştır. 16 Temmuz 2015'te sosyal medya aracılığıyla Hamza bebeğin sağlık durumunun iyiye gitmediğini açıklayan Kenan Sofuoğlu, ilk çocuğu olan Hamza’yı 26 Temmuz 2015 tarihinde kaybetmiştir.

Çiftin Hamza bebekten sonra da 2 çocuğu olmuştur. Mahir isimli çocukları 21 Nisan 2016 tarihinde doğmuş ondan sonra da 11 Nisan 2019 tarihinde çift üçüncü çocukları Zayn’ı kucaklarına almışlardır. Kenan Sofuoğlu’nun üç çocuğu olmuştur. Çocuklarından birisi vefat etmiş, diğer ikisi ise hayattadır. Daha sonraları çiftin Lila ve Rayen adında iki çocuğu daha olmuş ve çocuk sayıları beşe çıkmıştır.

Kenan Sofuoglu Kac Cocugu Var 10

Kenan Sofuoğlu Kimdir?

Motor tamircisi olan İrfan Sofuoğlu’nun dört çocuğundan üçüncüsü olan Kenan Sofuoğlu 25 Temmuz 1983 tarihinde Adapazarı Akyazı’da doğmuştur. Abilerinin adı Bahattin Sofuoğlu ve Sinan Sofuoğlu’dur. Kenan Sofuoğlu ailecek motor yarışçılığı yapmaktadır. Nuray Sofuoğlu ve İrfan Sofuoğlu’nun üç erkek çocuğu dışında bir de kız çocukları vardır.

1996 yılında Türkiye şampiyonasını izleyerek motor sporları ile tanışan Kenan Sofuoğlu, 2000 yılında abisi Sinan Sofuoğlu’nun bir yarışta ayağını kırması ile boş kalan motorunda ilk yarışına katılmıştır. 16 yaşındaki bu ilk yarışına özel bir izin ile katılabilmiştir. Ağabeyi Sinan Sofuoğlu’nun motoruyla yaptığı bu ilk drag yarışını kazanmıştır.

Motosiklet yarışçısı olarak oldukça başarılı bir kariyeri olan Kenan Sofuoğlu, 2007, 2010, 2012 ve 2015'in ardından 2016 yılında da girdiği yarışları da kazanarak 5 defa Supersport şampiyonu olmuştur. Ayrıca siyasete de giren Kenan Sofuoğlu Ak Parti 27. Dönem Sakarya 3. sıra milletvekili adayı da olmuştur.

Kenan Sofuoğlu Kaç Yaşında?

26 Temmuz 1983 tarihinde Adapazaro Akyazı’da doğan, 5 defa Supersport şampiyonu olmuş olan Kenan Sofuoğlu 2024 yılı itibariyle 41 yaşındadır.

Kenan Sofuoğlu Serveti

Ünlü motorsiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu kaç çocuğu var konusu dışında en çok merak edilen konulardan biri de serveti olmuştur. 5 defa Supersport şampiyonu olan Kenan Sofuoğlu’nun serveti hakkında tam bir bilgi bulunmasa da oldukça varlıklı olduğu düşünülmektedir.

Kenan Sofuoğlu’nun Dünya Supersport Şampiyonası'nda kazandığı 5 şampiyonluk ve kariyeri boyunca elde ettiği 43 yarış galibiyeti göz önünde bulundurulursa yarışlardan toplam 10 milyon doların üzerinde bir kazanç elde ettiği tahmin edilmektedir.

Yarışları dışında Red Bull, Monster Energy, Kawasaki gibi markalarla da sponsorluk anlaşması olan Kenan Sofuoğlu’nun bu sponsorluklardan da kazançları vardır. Ayrıca Kenan Sofuoğlu kazandığı paralar ile ticari girişimlerde bulunarak motosiklet ekipmanları ve aksesuarları satan bir şirket kurmuştur. Bu şirketinin yanında çeşitli gayrimenkul yatırımları da bulunan Kenan Sofuoğlu’nun buralardan da elde ettiği yüksek gelirleri olduğu düşünülmektedir.

Kenan Sofuoglu Kac Cocugu Var 5

Kenan Sofuoğlu Eşi Kimdir?

25 Temmuz 1983'te Sakarya Akyazı'da doğan, aslen Trabzonlu bir motosiklet yarışçısı olan Kenan Sofuoğlu kaç çocuğu var sorusu dışında merak edilen başka bir konu da eşidir. Kenan Sofuoğlu, 3 Eylül 2014 yılında Hollandalı Julia Looman ile evlenmiştir.

Kenan Sofuoğlu’nun eşi Julia Looman’ın annesi Cezayirli babası ise Hollandalıdır. Kenan Sofuoğlu ve Julia Looman çifti 2012 yılında nişanlanmış, Barselona’da da düğün yemeklerini vermişlerdir.

Kenan Sofuoglu Kac Cocugu Var 9

Kenan Sofuoğlu Eşi ile Nasıl Tanıştı?

Çiftin, Kenan Sofuoğlu’nun 2010 yılında Julia’nın ikiz kız kardeşi ile tanışıp ona Facebook üzerinden arkadaşlık isteği atmaya çalışmasıyla başlayan bir tanışma hikayeleri vardır. Julia’nın ikiz kardeşi yerine Julia’ya mesaj atan Kenan Sofuoğlu, yarışta tanıştığı ikiz kardeşi yeirne Julia’ya yazarak uzun sürecek bir ilişkinin ilk temellerini atmıştır.

Ancak ikilinin konuşması bu ilk tanışma ve yanlış kişinin arkadaş eklenmesinin anlaşılması ile bitmiştir. Bunun üstüne konuşma veya görüşme yapmayan bu ikili tam bir yıl sonra Julia’nın ailesinin sponsor olduğu MotoGP şampiyonasında tekrar karşılaşmışlardır. Kenan Sofuoğlu, Julia’ya yazarak tanıdığı kimse olmadığını söylemiştir. İkili tüm yarış boyunca birlikte olarak aralarındaki ilişkiye bir temel atmışlardır.

Bu olaydan sonra Kenan Sofuoğlu onu Türkiye’ye davet etmiştir. Daveti kabul eden Julia birkaç kez daha davet üzerine Türkiye’ye gelmiştir. Aynı şekilde kendisi de Hollanda’ya giden Kenan Sofuoğlu ile Julia Looman bir süre sonra sevgili olmuşlardır. Zamanla ilerleyen ilişkileri 2014 yılında Barselona’da aileler arasında yapılan sade bir törenle evliliğe dönüşmüştür.

Kenan Sofuoğlu İlk Eşi Kimdir?

Kenan Sofuoğlu sadece 1 kere evlenmiştir. Julia Looman ile yaptıkları bu evlilik halen devam etmektedir. Çiftin Mahir, Zayn, Lila ve Rayen isimli dört çocuğu vardır.

Kenan Sofuoglu Kac Cocugu Var 3

Julia Looman Kimdir?

Julia Looman Cezayir kökenl bir annenin ve Hollandalı bir babanın ikiz kızlarından biridir. Kenan Sofuoğlu ile 2012 yılında nişanlanmış, 2014 yılında da evlenmişlerdir. Çiftin Beş çocuğu olmuş, ilk çocukları Hamza’yı daha bebekken kaybetmişlerdir.

Julia Looman Kaç Yaşında?

Julia Looman’ın yaşı hakkında bir bilgi olmasa da kendisinin Kenan Sofuoğlu’ndan küçük olduğu düşünülmektedir.

Julia Looman Nereli?

Julia Looman Hollanda’da dünyaya gelmiştir. Annesi Cezayir kökenli babası ise Hollandalıdır.

Kenan Sofuoglu Kac Cocugu Var 7

Sıkça Sorulan Sorular

Kenan Sofuoğlu kaç çocuğu var sorusu dışında merak edilen konular ve bu konuların cevapları şu şekildedir:

Kenan Sofuoğlu Şampiyonlukları Nelerdir?

Supersport Dünya Şampiyonasını 5 kere kazanan Kenan Sofuoğlu 2007, 2010, 2012, 2015 ve 2016 yıllarında şampiyon olmuştur.

Kenan Sofuoğlu Kaç Kez Evlendi?

Kenan Sofuoğlu hayatı boyunca bir kez evlenmiştir. 2014’de Julia Looman ile evlenen Kenan Sofuoğlu’nun evliliği 10 yıldır devam etmektedir. Çiftin bu evlilikten beş çocukları olmuştur. Ancak şu an dört tanesi hayattadır.

Muhabir: Duygu Tekin