Kepez Belediyesi, ilçenin kırsalında yer alan Odabaşı Mahallesi’nde imar yollarını açarak, bölgenin planlı şekilde gelişmesini sağlıyor. Mahallede, imar planında olmasına rağmen kapalı olan 9361 Sokak ulaşıma açılıyor.

24 METRE GENİŞLİĞİNDE YOL 

Ulaşımı kolaylaştırmak, bölgenin planlı şekilde büyümesini sağlamak ve imarlı arsaların yol ihtiyacını karşılamak amacıyla bölgedeki imar yollar ulaşıma açılıyor. Büyükşehir yasasıyla köyden mahalleye dönüşen Odabaşı’na, 24 metre genişliğinde yeni bir sokak kazandırılıyor. Yeni yol çalışması, Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün, bu yılın fen işleri yatırım planlaması çerçevesinde gerçekleştiriliyor.

YOL AÇMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Odabaşı Mahallesi’nde imar planında yer alan ama yolu olmayan 9361 Sokak’ta, yol açma çalışması başlattı. Çevresinde yapı ruhsatı alınan arsaların bulunduğu sokağın yapımı kapsamında ilk önce sıyırma, kazı ve doldurma işlemleriyle ilgili toprak imalatları tamamlanıyor. İş makineleriyle toprak yüzeyi kazılarak yol tabanı oluşturuluyor. Daha sonra yola enine ve boyuna eğim verilerek, yolun ince tesviyesi yapılıyor. 

KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Yolun yapımında 7 bin 500 m3 dolgu malzemesi ile belediyenin taş kırma eleme makinesi konkasörde ürettiği 750 m3 de mıcır kullanılıyor.  Toprak imalatlarının tamamlanmasının ardından yolun asfalt, kaldırım ve refüj yapılacak. Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, genişliği 24 metre, uzunluğu 225 metre olan yolun inşasının önümüzdeki günlerde tamamlanacağını ifade ettiler. Yatırım planlaması kapsamında sokağın asfalt, kaldırım ve refüj çalışmasının da zaman içerisinde yapılacağı belirtildi.

“KEPEZ’E YENİ YOLLAR YAPACAĞIZ”

Kepez Belediye Başkan Vekili Refik Emre Altekin de açıklamasında,  planlı şehirleşmesinin önünü açan yol yapım çalışmalarının, yatırım planlaması çerçevesinde sürdüğünü ve süreceğini söyledi. Altınova Düden ve Çankaya mahallelerinde de yol açma çalışması yaptıklarını aktaran Başkan Vekili Altekin, ihtiyaç olan bölgelerde yol yapımı, bakım, onarım, asfaltlama ve kaldırım yatırımlarının devam edeceğinin altını çizdi.  

Kaynak: KEPEZ BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ