Antalya'da tatil yapan turistler en çok parayı bu kaleme harcıyor Antalya'da tatil yapan turistler en çok parayı bu kaleme harcıyor

Türkiye'nin turizm merkezlerinden Mersin'in Erdemli ilçesinde UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan Korykos Antik Kenti'nin en önemli parçası 'Kızkalesi'nde tatil başladı. Sakinliği sevenler tatilciler için birebir Kızkalesi ayrıca uygun konaklama imkanlarıyla da tatilcileri cezbediyor. İşte detaylar... 

"KIZKALESİ'NİN EN GÜZEL ZAMANLARI"

Şehir dışından tatil amaçlı gelen ve kendini dünyanın harika yerlerinden Kızkalesi'nde bulduklarını belirten Mehmet Uysal," Şuan en güzel zamanları. Çocuklarla birlikte harika bir zaman geçiriyoruz. Deniz çok güzel. Gelir gelmez denize girdim. İnsan dayanamıyor, Mart ayında da olsak girerdim denize o kadar güzel albenisi var ki. Dünyanın öbür ucundan insanlar geliyor. Oteller de fiyat olarak çok uygun. Gerçekten en güzel zamanları, yoğunlaşmadan herkese tavsiye ederim “dedi.

KIZKALESİ'NDE UYGUN FİYATLAR DİKKAT ÇEKİYOR

Havanın 28 derecelere ulaştığı bugünlerde sakinliği seven tatilciler Kızkalesi'ne gelmeye başladı. Tatil şehirleri arasında denizi, altın sarısı kumuyla dikkat çeken Kızkalesi'nde tatilciler uygun fiyata tatil yapmanın fırsatını da yaşıyor. 5 gecelik tatil fiyatının otel ve pansiyonlarda 10 ile 15 bin TL'ye gelmesi de tatilcileri cezbediyor. Mayıs ayında tatile gelenler hem denizin, hem kumsalın tadını çıkartıyor. Günü birlik gelenler ise tekne turu yaparak Kızkalesi'ne giderek tarihi mekânı geziyor.

"KIZKALESİ DÜNYAYA AÇILAN BİR KAPI"

Kızkalesi Kültür ve Turizm Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Öztop," Sakinliği tercih edenler için mayıs, haziran en güzel dönem. Kurban bayramıyla beraber Eylül'ün 15'ine kadar her yer dolu dolu geçeceği için sakinliği tercih edenleri şimdi bekliyoruz. Fiyatlar çok makul, herkesin bütçesine uygun konaklayacağı tesisler mevcut, alternatifler çok fazla “ifadelerini kullandı. İnsanların denize girmeye başladığına dikkat çeken Öztop," Denizin sıcaklığı 23 derece. Tabi Mersin tatil noktasında çok güzel bir yer. 321 kilometre kıyı şeridimiz mevcut. Başlı başına bir destinasyon. Bununla beraber Kızkalesi dünyaya açılan turizm kapısı. Gerçekten muazzam bir denizimiz var, 25 metreden sonra derinleşiyor. Denizin içinde de taş yok. Şuanda üstünde bulunduğumuz altın sarısı kumumuzda da taş yok. Tam denizin ortasında bir de karada kalemiz var. İki kale var, yüzlerde tarihi nokta var. Misafirlerin günlerini kültür turları ile zenginleştirecekleri inanılmaz alternatifler var" diye konuştu.

Kaynak: İHA