Antalya'nın Konyaaltı ilçesi, engellilere yönelik erişilebilir park sayısında Antalya'da ilk sırayı alarak engelli dostu bir ilçe olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. İlçede engellilerin kullanımına uygun hale getirilen park sayısı 9'dan 13'e yükseldi.

KONYAALTI BELEDİYESİ ENGELLİ DOSTU PARKLAR OLUŞTURUYOR:

Konyaaltı Belediyesi, engellilerin şehrin keyfini rahatça çıkarabilmeleri için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Görme engelliler için yaya yollarında hasarlı kılavuz çizgilerini onaran, engellilerin yürümesini zorlaştıran yapıları kaldıran belediye ekipleri, parkları da görme ve yürüme engelli vatandaşların kullanımına uygun hale getiriyor.

Konyaaltı Engelsiz Park Vatandaşlar

ETKİLİ ÇALIŞMALARLA ERİŞİLEBİLİR PARK SAYISI ARTIYOR:

Bu çalışmalar sonucunda Konyaaltı'nda engellilerin kullanımına uygun hale getirilen parkların sayısı 9'dan 13'e yükseldi. Bu sayede Konyaaltı, Antalya'daki ilçeler arasında erişilebilir park sayısı bakımından ilk sırayı aldı.

ANTALYA AİLE VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN SERTİFİKA:

Antalya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Konyaaltı Belediyesi'ne erişilebilir parklar için sertifika verildi. Sertifika törenine Antalya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen, Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Veysel Akyar, Konyaaltı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Öncü Ceylan Baloğlu ve STK temsilcileri katıldı.

Kaynak: BÜLTEN