Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sert, Konyaaltı Belediye Başkanı olmak üzere aday adaylığı başvurusunu parti binasına giderek resmileştirdi.

CHP İl Gençlik Kolları’nda siyasi hayatına başlayan ve Konyaaltı İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sert, Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) başvuru yaparak, Konyaaltı Belediye Başkanı olmak üzere aday adaylığını resmi hale getirdi.

DAHA FAZLA SORUMLULUK ALMAK İSTİYORUM

Aday adaylığına ilişkin konuşan Osman Sert, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Dünya’nın En Güzel Yeri” olarak nitelendirdiği Antalya’yı bir adım ileri taşımak, insanların yaşam kalitesini ve refahını yükseltmek, gençlerin, çocukların geleceğe umutla bakabilmelerine katkı koymak üzere daha fazla sorumluluk almak istediğini ifade etti. Şehrin genç bir iş insanı olarak sivil toplum kuruluşlarında sorumluluk aldığını hatırlatan Sert,

“Her kademede bu kente ve ülkeme katkı verme gayretinde oldum. Başkanlığından saymanlığa sorumluluk alarak görev yaptığım tüm STK’larda trafikten göç sorununa, deprem riskinden eğitim adımlarına kadar hemen her konuda bilimsel çalışmalara dayanan görüş bildirme sorumluluğunu omuzlarımda hissettim” dedi.

MEVCUT PERFORMANSIMIN ÜZERİNE ÇIKACAĞIM

Liyakatli, fedakâr ve bu kent için dertlenen, sorunlara çözüm üretme gayreti içerisinde olan ekiplerle çalışmaya devam ettiğini dile getiren Sert,

“Bugün, geçmişe baktığımda gönül rahatlığıyla elimden gelen katkıyı sunmaya çalıştığımı söyleyebiliyor, çocuğumun gözlerine gururla bakabiliyorum. Önümüzdeki süreçte yerel yönetimlerde alacağım sorumlulukla bugüne kadar sivil toplum örgütlerinde sergilediğim performansın çok daha fazlasını yapabileceğimize inanıyorum. Konyaaltı için hayallerimiz, arzularımız, vizyoner gençliğimiz ve enerjimiz var. Cumhuriyet Halk Partisi’nin arkasına aldığı değişim rüzgârı ile gençliğimizi, memleket sevgimizi, çalışma azmimizi, projelerimizi bir araya getirdiğimizde, belediyeyi halkımızın en yakın yaşam alanı, proje üretim merkezi yaptığımızda bize emanet edilen değerleri ilçemizde bir basamak daha yukarı taşıyacağımıza gönülden inanıyoruz” diye konuştu.

KONYAALTI HAYALİ İÇİN YETKİ İSTİYORUM  

Kendisinin ve ekibinin liyakate sahip olduğunun altını çizen Sert, başkanlık koltuğu için yetki istedi. Sert, şunları kaydetti;

Tütüncü’den 15 yeni yol ve 22 katlı kavşak sözü Tütüncü’den 15 yeni yol ve 22 katlı kavşak sözü

“Ben ve ekibim siyaseti meslek olarak görmeyen, siyaseti hizmet etme makamı olarak değerlendiren, dijitalleşen dünyada yenilikçi değişimleri yakından takip eden, Konyaaltı’mızı ve sakinlerini dünya standartlarında bu imkânlarla buluşturacak ve huzurla yaşadıkları bir ilçe haline getirebilecek liyakate sahip insanlarız. Bebeğinden yaşlısına insanlarımızın yaşamaktan keyif alacağı bir Konyaaltı hayalimiz için yetki istiyoruz. Bize verilecek büyük sorumluluğun anlamını biliyoruz ve gereğini yapacağımıza dair de en ufak bir şüphemiz bulunmamaktadır.”