Konyaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı süresince herkesin sempatisini kazanan Durali Kolpak, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçim için Cumhur İttifakı Konyaaltı Belediye Başkan Adayı ilan edilmesi ile start verdiği seçim kampanyasını, seçim koordinasyon merkezini de açarak bir üst aşamaya taşıdı. Öğretmenevleri Mahallesi'nde bulunan seçim koordinasyon merkezi açılışına eski Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü de katılarak destek verdi. 

İTHAL ADAY VURGUSU YAPTI, "SİZDEN BİRİYİM" DEDİ

Durali Kolpak Seçim Ofisi Açıl (5)

Ömrünün Konyaaltı'nda geçtiğine dikkat çeken Durali Kolpak, 25 yıllık Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı döneminde hiç kimsenin siyasi veya sosyal çevresine bakmadan, herkesin iyi gününde kötü gününde yanında olmaya çalıştığını, dostluk ve kardeşlik duyguları içinde hizmet ettiğini belirtti. Yeni bir yolculuğa çıktığını belirten Kolpak, "Hepinizin bir ağabeyi, bir kadeşi olarak desteğinize ihtiyacım var. Kendim için değil, ömrümüzü geçirdiğimiz ilçemizin daha iyi hizmet alması için desteğinize ihtiyacım var. Konyaltı öyle birilerinin işareti ile getirip koyulan adayı kabul etmez." dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'de değişime yeşil ışık yaktı Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'de değişime yeşil ışık yaktı

"KONYAALTI'NA ALTIN ÇAĞINI YAŞATACAĞIZ"

Durali Kolpak Seçim Ofisi Açıl (2)

Konyaaltı'nın yerinde saymayasına seyirci kalamayacaklarını vurgulayan Kolpak,"Ya Konyaaltı’na altın çağını yaşatacağız ya da yerinde saymasınaseyirci kalacağız. Biz Konyaaltı’na gerçek belediyeciliği getirmek için yola çıktık. Konyaaltı’nı hiçbir proje üretmeyen, yatırım yapmayan, belediye bütçesini talan eden, makam arabasına icra konulan, çalıştırdığı işçinin maaşını bile ödeyemeyenlere emanet etmeyeceğiz.Daha güzel bir Konyaaltı için hep birlikte çalışacağız. Konyaaltı’na sözümüz, hizmette izimiz olacak. 31 Mart yerel seçimleri, Konyaaltı için tarihi bir önem taşıyor. Bu seçimlerde, ilçemizin geleceği için kritik bir karar vereceğiz. Ya Konyaaltı’nı gerçek belediyecilik hizmetleriyle buluşturacağız ya da hamaset siyaseti yapanlara teslim edeceğiz." diye konuştu. 

"BELEDİYE BAŞKANLIĞI VAKİT TÜKETME YERİ DEĞİL"

Durali Kolpak Seçim Ofisi Açılışı

Kolpak'a destek veren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Hakan Tütüncü,"Kepez'de 15 yılda yaptıklarının ortada. 1200 km uzunluğunda yeni yol açtık. Bu Rize'ye varacak bir uzunluk. 90 bin gecekonduyu dönüştürdük, 80 bin tapu verdik. 24 saat esasına göre saysanız o topuları 3 günde bitmez. Antalya'nın 19 ilçesiyle birlikte Konyaaltı'na da altın çağını yaşatacağız. Bizim tarlada izimiz var, harmanda da yüzümüz olacak. ” ifadelerini kullandı. 19 ilçesi bulunan Büyükşehir'in son 5 yıllık dönemde bir Kepez kadar bile hizmet üretmediğini anlatan Tütüncü, "Belediyecilik bizim işimiz. Belediyeler vakit tüketme yeri değil, hizmet etme yeridir."  diyerek hizmet sözü verdi. Tütüncü konuşmasının sonuda, Kolpak ve Çavuşoğlu ile birlikte koordinasyon merkezinin açılış kurdelesini kesti. 

Durali Kolpak Seçim Ofisi Açıl (3)

Muhabir: DUYGU TEKİN