İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, İYİ Parti'den istifa ettiğini duyurdu. Aydın, İYİ Parti'nin eski genel başkanı Meral Akşener'e eleştirilerde bulunarak, "Saray'daki malum görüşme ve sonrasındaki gelişmeler, bardağı taşıran son damla olmuştur" dedi. Partide yönetim anlayışında bir değişim olmadığını kaydeden Aydın, İYİ Parti’nin mevcut Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu’na ve yönetimine başarılar diledi. 

Iyi Parti Koray Aydin Aa 2057985

"EN AZINDAN BİR TANESİNE KATILSAYDI"

Aydın'ın istifası sonrası deprem etkisi yaşayan İYİ Parti'den yorum gecikmedi. Değerlendirmede bulunan ilk isimler arasında yerini alan İYİ Parti Genel Sekreteri ve Antalya Milletvekili Uğur Poyraz, Aydın'ın istifasını "yöntem" bazında ele aldı. Eleştirel davranışlara ilişkin tutumun 27 Nisan Cumartesi günü yapılan İYİ Parti'nin 5. Olağanüstü Kurultayı'nda sergilendiğini hatırlatan Poyraz, şunları kaydetti:

"İYİ Parti bugüne kadar tüm yaşananların öz eleştirisini 27 Nisan'daki kurultayında yapmış ve yeni Genel Başkanı Sayın Müsavat Dervişoğlu önderliğinde ortak akılla yoluna devam etmektedir. Dünün mevzularıyla yarına ilişkin milletimize karşı olan sorumluluklarımızı gölgeleyemeyiz. Açıklamasında yer alan hususları, Sayın Genel Başkanımız Müsavat Dervişoğlu'na arz edebileceği gibi, partimizin açık ve kapalı oturumlarında da en azından bir tanesine katılarak dile getirmesini tercih ederdik. Teşekkür ederim."

Uğur Poyraz Koray Aydın

Yoluna bağımsız milletvekili olarak devam edeceğini kaydeden Aydın'ın istifası sonrası İYİ Parti'nin TBMM'de koltuk sayısı 34'e düşerken bağımsız milletvekili sayısı 7 oldu.


 

Muhabir: DUYGU TEKİN