Kumluca Ticaret Borsası (KUTBO) Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Durdaş, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi’yi ziyaret etti. Ziyarette Batı Antalya ekonomisi, tarım sektörünün sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.

‘ÜRÜNLERİMİZİ KATMA DEĞERLİ HALE GETİRMELİYİZ‘

KUTBO heyetini ağırlayan Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, geçtiğimiz 5 yıllık süreçte olduğu gibi önümüzdeki dönemde de KUTBO ile işbirliği içerisinde tarım sektörünü geliştirmek ve sorunlarına çözüm bulmak üzere çalışacaklarını dile getirdi. Tarım sektörünün bu sezon özellikle Finike Portakalı özelinde oldukça kötü geçtiğini ifade eden Başkan Geyikçi, “Batı Antalya Türkiye’nin tarım başkenti diyebiliriz. Bizim burada ürettiğimiz ürünlerden artık daha çok kazanç elde ederek bölge ekonomimizi güçlendirmemiz gerekiyor. Ürünlerimizi katma değerli hale getirmek için yeni projeler geliştirmeliyiz. Bu konuda bizler her zaman üzerimize düşeni yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

‘TARIM SEKTÖRÜNE YARARLI OLACAK HER ŞEYDE BİZDE VARIZ’

Tarım sektörünün Finike ekonomisinin lokomotifi olduğunu dile getiren Başkan Geyikçi, “Eğer lokomotifimiz yavaşlarsa bundan ilçemizde yaşayan her bir vatandaşımız etkileniyor. İlçe ekonomimizi güçlü tutmak adına sektöre destek olabileceğimiz, sektörü güçlendirebileceğimiz her konuya büyük bir heyecanla dahil oluruz. Hasyurt Tarım Fuarı’nı da 7 yıl aranın ardından da sizlerin desteğiyle tekrar ayağa kaldırmamızın sebebi tam olarak buydu. Yalnızca Finike’nin üreticilerinin ve tarım sektörü paydaşlarının değil tüm Batı Antalya tarım sektörü paydaşlarının yenilikleri yakından görmesi, iş bağlantılarını artırması ve ürünlerimize katma değer kazandırmak için yapılması gerekenleri yakından görsünler istedik. Hasyurt’ta olduğu gibi tarım sektörümüzün yararına olacak her şeyde bizler yanınızda olacağız” dedi.

KUMLUCA’DA TARIM GÜÇLENDİRİLECEK 

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi’yi 31 Mart Yerel Seçimleri’nde yeniden seçildiği için tebrik eden KUTBO Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Durdaş, geçtiğimiz dönemde yapılan çalışmaların yeni dönemde de aynı birliktelik içerisinde sürdürüleceğini söyledi. KUTBO olarak Batı Antalya tarım sektörünün gelişmesi için özellikle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile önemli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Durdaş, “Batı Antalya ekonomisini tarım sektörümüzü güçlendirerek ileri götüreceğiz. Bu konuda da çalışmalarımızı sürdürüyor, yeni projeler geliştirmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalarda yapılacak işbirliklerinin hem bölge ekonomimizi hem de tarım sektörümüzü güçlendireceği çok açık. Umuyorum önümüzdeki süreçte yapacağımız çalışmalarla sektörümüzü daha da güçlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

Kumluca’da Tarım Güçlendirilecek

Kaynak: Finike Belediyesi-Bülten