Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) 2023- 2024 Akademik Yılı mezuniyet töreni yapıldı. MAKÜ Yerleşkesi içerisindeki İstiklal Stadyumu'nda yapılan törene AK Parti Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz, CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, Burdur Belediye Başkan Yardımcısı Hülya Eraslan, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, Adalet Komisyonu Başkanı Musa Talih, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik ile rektör yardımcıları, MAKÜ öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

MAKÜ'LÜ GENÇLER MEZUNİYET SEVİNCİNİ DOYASIYA YAŞADI

Tören yürüyüşünün renkli görüntülere sahne olduğu programda 10 bin 250 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı. Halk oyunları gösterisi ve yaş kütüğüne plaket çakılmasının ardından konuşan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, mezun olan öğrencilerin hayatlarının önemli bir dönüm noktasında olduğunu söyledi. Rektör Prof. Dr. Dalgar, "Üniversite eğitiminizi en iyi şekilde tamamlayıp, yeni bir hayata, yeni bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Bizler inanıyoruz ki Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde bulunduğunuz süre boyunca Türkiye'deki en saygın üniversitelerdeki eğitim kalitesinden kesinlikle daha düşük olmayan çok daha nitelikli bir eğitim aldınız. Bunu kendimize güvenerek söylüyoruz. Çünkü Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi çalışanları, hocaları ve yöneticileriyle öğrencilerine tutkun, düşkün ve sevdalı bir üniversite" dedi.

ÖĞRENCİLER KEPLERİNİ HAVAYA FIRLATTI

2023-2024 eğitim öğretim yılı fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu birincilerine ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. Daha sonra mezuniyet yemini eden öğrenciler keplerini havaya fırlattı. Öğrenciler ve yakınları müzik eşliğinde gecenin keyfini yaşadı. 

Kaynak: DHA