Manavgat Sanayici ve İş İnsanları Derneği'nde (MASİAD) Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Mücahit Tatar dönemi sona ererken yeni başkan Mustafa Yaman oldu.

MÜCAHİT TATAR GÖREVİNDEN İSTAFA ETTİ

Yaklaşık 6 yıldan bu yana derneğin başkanlığını yürüten Mücahit Tatar, yerel seçimlerde Antalya Büyükşehir ve Manavgat Belediyesi Meclis Üyesi seçilmesi nedeniyle siyasette görev alması üzerine başkanlık görevinden istifa etti. Tatar’dan boşalan Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine oybirliği ile Mustafa Yaman seçildi. Mustafa Yaman’dan boşalan Başkan Yardımcılığı görevine de Ahmet Emre Cengiz getirildi.

"MASİAD, SİYASET ÜSTÜ BİR YAPIDIR”

6 yıldır MASİAD Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Mücahit Tatar, “31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'nde memleketimize ve Manavgat’ımıza siyaset alanında da hizmet etmeye karar verdim. Yerel seçimlerin ardından derneğimizin çalışmalarında daha etkin olabilmesi adına ve MASİAD’ın siyaset üstü bir yapıda olması gerektiği düşüncem nedeniyle bırakma kararı verdim ve bunu da her biri birbirinden değerli Yönetim Kurulu’nda yer alan arkadaşlarımla paylaştım. Kendileri de bu düşüncemi makul gördüler ve kendi aralarında gerçekleştirdikleri seçim ile son derece medeni ve demokratik bir şekilde bir ağabey tecrübesiyle değer verdikleri kıymetli dostum Mustafa Yaman Beyi oybirliği ile Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin verilmesini kararlaştırdılar. Ben kendi adıma derneğimiz ve Manavgat’ımız için başkanlık yaptığım süreçte elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım ve bundan sonra da yine Yönetim Kurulu’ndaki dostlarımın yanında olacağım" ifadelerine yer verdi.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere: "Değerlere bağlı nesiller yetiştirmeliyiz" AESOB Başkanı Adlıhan Dere: "Değerlere bağlı nesiller yetiştirmeliyiz"

"MANAVGAT İÇİN HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIM"

MASİAD'ın bir okul gibi öğretici olduğunu söyleyen Tatar, "Burada birbirinden değerli ve pırlanta gibi kardeşlerimizle 6 yıldan bu yana birlikte çalışma imkanımız oldu. Onların da önümüzdeki süreçte bütün kurumlarla daha etkin bir işbirliği içerisinde çalışabilmesi adına bu şekilde bir karar aldık ve bunun hayırlı olmasını diliyorum ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Nasip olursa bundan sonra da yine her zaman kendilerinin yanında olacağım. MASİAD’ın Manavgat’ımıza etkili hizmette bulunabilmesi için elimden gelen her türlü desteği sağlamaya devam edeceğim. Manavgat Sanayici ve İş insanları Derneği (MASİAD), Manavgat’ın iş camiası adına en eski ve en köklü derneğidir. Bu dernek yine geçmiş dönemlerde yaptığı çok etkili çalışmalar gibi aynı etkinlikte çalışmalarını sürdürecektir. Ben derneğimizin tarafsızlığına ve çalışkanlığına güvenilmesinin ve önemsenmesi gerektiğini düşünüyorum. Derneğimiz yine çalışkanlığı ve dinamizmiyle memleketimize çok ciddi değerler katacaktır.” diye konuştu.

"ÖNCELİĞİMİZ ÜYELERİMİZLE İSTİŞAREDE BULUNMAK OLACAK"

Manavgat Sanayici ve İş insanları Derneği (MASİAD) Yönetim Kurulu Toplantısı sonrası oy birliği ile yeni başkan seçilen Mustafa Yaman, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, "Bana görevi layık gören tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Yönetim Kurulumuz ile birlikte ortak akıl ve fikir ilkesiyle hareket ederek faaliyetlerimizi gerçekleştireceğiz. Önceliğimiz üyelerimiz ile istişarede bulunmak, onların sorunlarını ve çözüm yollarını rapor ederek resmi kurumlar ile temasa geçmek olacak. ‘Tarımda ve turizmde marka şehir Manavgat’ söyleminin altını doldurmak en büyük emelimiz. MASİAD olarak, ilçemizdeki sorunların çözümü ve daha iyi hizmet alabilmek için kurumlar arası diyaloğun sağlanmasında rol almak istiyoruz. Hızla gelişen bir ilçe olduğumuz için maalesef ulaşım, alt yapı, sosyoekonomik düzey, kültür yozlaşması gibi sorunlarla karşılaşıyoruz" şeklinde konuştu.

"MANAVGAT İÇİN ORTAK AKILLA HAREKET EDECEĞİZ"

Manavgat'ta yaşanan kalifiye eleman ihtiyacı, lojistik ve enerji maliyetlerinin yüksek olması gibi sorunlara dikkat çeken Yaman, "Bahsettiğimiz sorunların çözümü için sosyal sorumluluk dahilinde ortak fikir üretip birlikte hareket edeceğiz. Yeni dönemimizin Manavgat’a ve MASİAD ailesine hayırlı uğurlu olması diliyorum. Manavgat’ın en köklü Sivil Toplum Kuruluşu (STK) olan MASİAD‘ın kuruluşundan bugüne kadar görev alan büyüklerimize şükranlarımı sunarım. Onlardan aldığımız sorumluluk bilinci altında görevimizi en güzel şekilde ifa edeceğimizi belirtmek isterim. Güzel bir Manavgat’ta daha mutlu yaşamak hepimizin hakkı ise, o halde herkes üzerine düşeni yapmalı. Büyük lider Mustafa Kemal Atatürk‘ün ‘Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır’ sözünü ahlak ve vicdanı bırakmadan her alanda uygulamalıyız.” diyerek konuşmasını tamamladı.

MUSTAFA YAMAN KİMDİR?

1972 Antalya doğumlu olup ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Manavgat’ta tamamladı. 1994 yılında Gazi Üniversitesi eğitim fakültesi sınıf öğretmenliğinden mezun oldu. 1995/2019 yılları arasında tekstil ticareti yaptı. 2019 yılı itibari ile de örtü altı tarım sektöründe faaliyette bulunuyor. 2018 yılından bu güne MATSO ‘da meclis üyesi olarak görev yapmakta. Başkanlık görevini üstlendiğim MASİAD‘ da iki dönemdir Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılı yaptı. Yaman, evli ve iki çocuk babası.

Muhabir: VİLDAN ÖZKAN