Muğla’nın Marmaris ilçesinde sabah saatlerinde Uzunyalı sahilinde bir grup İngiliz turist, vefat eden yakınlarının küllerini denize döktü. Ölen kişinin vasiyeti üzerine denize bırakılan küllere gelen tepkiler üzerine Sağlık Müdürlüğü ekipleri devreye girdi.

DENİZE ARKADAŞLARININ KÜLLERİNİ DÖKTÜLER! 

Geçtiğimiz gün sabah saatlerinde Marmaris Uzunyalı sahilinde bir grup İngiliz, ülkelerinde ölen yakınlarının küllerini denize bıraktı. Öldükten sonra yakılan şahsın küllerinin bir kısmı Marmaris’i çok sevdiği için yakınları tarafından düzenlenen törenle denize döküldü. Olayı gören bazı vatandaşlar ise kıyıya bu kadar yakın şekilde ölmüş bir insanın küllerinin denize atılmasının sağlık açısından zararlı olabileceğini ifade etti.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA GELDİ 

Sosyal medyada da gündem olan kül olayı ve tepkilerin ardından açıklama yapan uzmanlar ise 900 ile bin 200 derece sıcaklıkta yanan hiçbir şeyde virüs, bakteri gibi sağlığa zararlı organizmaların yaşamayacağını belirtti. Ayrıca İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından denizden alınan numunelerin olayla hiçbir ilgisinin olmadığı, mavi bayraklı sahillerde rutin numune alım işlemi olduğu öğrenildi.

Muğla'da faciadan dönüldü! Muğla'da faciadan dönüldü!

Kaynak: İHA