Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Spor Kulübü'nde (Maküspor) olağanüstü toplanan genel kurul sonrası yeni yönetim kurulu belirlendi. Yapılan toplantıda Cihat Çavuşoğlu başkanlığa getirilirken, birçok önemli isim de farklı görevlere atandı. Yönetimde; Alaeddin Kalkan başkan yardımcısı ve futbol şube sorumlusu, Yusuf Bahadır Suna asbaşkan, Muhammet Talha Aksoy genel sekreter, Avni Acıkara muhasip üye ve altyapı sorumlusu, Onur Köksal kulüp müdürü ve tesis sorumlusu, Mehmet Akan voleybol şube sorumlusu, Ali Arslan ve İbrahim Çiçek ise yönetim kurulu üyeleri olarak görevlendirildi.

3'ÜNCÜ LİG HEDEFİ

Yeni Başkan Cihat Çavuşoğlu, Maküspor'un yeni sezonda neyi hedeflediğini açıkça belirtti. Çavuşoğlu,

"Yeni yönetim kurulumuzu şehrimizin genç iş insanları ve üniversitemiz ile bütünleştirerek 2023-2024 sezonunda hedefimizi 3'üncü Lig olarak belirledik," dedi ve ekledi, "Sakatlık olmadan kazasız bir lig diliyoruz." dedi.

TEKNİK DİREKTÖRLÜK İÇİN PROF. DR. CEM SİNAN ASLAN

Çavuşoğlu, kulüp olarak MAKÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Sinan Aslan ile teknik direktörlük konusunda anlaştıklarını da duyurdu.

Çavuşoğlu, "İç saha maçlarımızı Gazi Atatürk Stadı'nda oynayacağız," diye bilgi verdi.

KADIN VOLEYBOL TAKIMI KURULDU

Sadece futbol değil, voleybol konusunda da iddialı olduklarını belirten Çavuşoğlu, yeni kurulan Burdur Maküspor Kadın Voleybol Takımı'nın Bölgesel Amatör Lig'de mücadele edeceğini açıkladı.

Çavuşoğlu,"Takımımızın da üst liglere çıkacağına inanıyorum," diyerek sözlerini noktaladı.