İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Avlu Kongre ve Kültür Merkezi'nde partisinin Balıkesir'deki bazı ilçe belediye başkan adaylarının tanıtıldığı teşkilat buluşmasında konuştu.

Türk milletinin kendilerine haklarını bir gün teslim edeceğini dile getiren Akşener, "Başaramadık. Şu sebeple, bu sebeple başaramadık. Varsayalım bütün suç benimdir. Dolayısıyla bu başarısızlığın sebebi nedir? Bu tahterevalliden mutlu ve memnun olan sistemdir. Bu sistemden beslenen kişilerdir, kişiliklerdir. Biz buna karşıyız. Biz buna karşı olduğumuz için bulunduğumuz partilerden ayrılarak bir büyük mücadeleyle bir araya geldik" diye konuştu.

Başkan Uysal'dan birlik mesajı Başkan Uysal'dan birlik mesajı

"YAN GEL OSMAN DEVRİ BİTTİ"

Akşener, yerel seçimlere ittifak yapmadan kendi adaylarıyla katılacaklarını anımsattı. Belde, ilçe, il merkezi ve büyükşehirlerdeki stratejilerine değinen Akşener, şunları kaydetti: "Bu aday arkadaşlarımızın ilçelerde, beldelerde, illerde ve büyükşehirlerde kazanmalarını sağladığımız zaman neyi ortaya koyacağız?" diyen Akşener, arzu ettiği İYİ tabloya ulaşmaları halinde oluşacak durumlara ilişkin varsayımlarda bulundu.

"HERKESİN ETEĞİ TUTUŞACAK"

Akşener; "Bu ülkeyi yöneten partisin. diyeceksin ki 'Eyvah. Artık insanları uyutamayacağım. Çünkü seçmen millet, benim kulağımın yarısını morarttı.' Diğer taraf da diyecek ki 'Eyvah. Yan gel Osman devri bitti. Benim kulağımın yarısı da morardı.' İYİ belediyeciliği, sosyal belediyeciliği ortaya koyan ve kayırmayan, çalmayan çaldırmayan, objektif hukuka uygun, adalete uygun bir belediyeciliği hayata geçirdiğimiz andan itibaren ne olacak biliyor musunuz; 2028'de herkesin eteği tutuşacak, herkes hoplayacak ve herkes gelecek tek tek seçmenin gözünün içine bakacak" şeklinde konuştu.

Meral Akşener, Türkiye'nin yeniden kuruluş ayarlarına dönmesinin yolunun aday gösterdikleri belediye başkanlarının seçimleri kazanmasından geçtiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: HABER MERKEZİ