Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ilçe belediye başkanları ve büyükşehir belediye meclisi üyeleri ile bir araya geldi. Büyükşehir ve ilçe belediyeleri çatıları altındaki ortak gayenin şehre hizmet olduğunu vurgulayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, dikkat çeken cümlelerle kendisini dinleyenlere seslendi. 

BAŞKAN SEÇER’DEN ‘MERSİN’ VURGUSU

Toplantıdaki konuşmasına farklı siyasi görüşlere sahip meclis üyelerinin ortak bir amaç için hareket ettiğinin altını çizerek başlayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, "Birlikteliği önemsiyorum. Daha keyifli ve daha güzel çalışmalar yapacağımızı umut ediyorum. Meclis, Mersin halkını temsil eden, Mersin halkın iradesini yansıtan insanların bir arada olduğu yer” diye konuştu. 

SEÇER’İN KONUŞMASINDA DİKKAT ÇEKEN ‘AZINLIK’ BAŞLIĞI

Geçen 5 yılda meclis üyeleriyle önemli hizmetler yaptıklarına değinen Başkan Seçer, "Parti olarak sayısal üstünlüğe sahip olmamız, 'her şeyi biz istiyoruz, demokrasi bizim açımızdan sayısal üstünlüktür. Biz olayın sayısal temsiliyetine bakarız' gibi bir anlayış içerisinde olmayız. Demokrasi sayısal üstünlük değildir, bilakis azınlıkta olanların hakkını korumaktır. Sayısal üstünlükte olanların ‘ben yaptım oldu, bitti’ mantığıyla kararlar aldırması değildir” ifadelerini kullandı. 

Kumluca’da tarım güçlendirilecek Kumluca’da tarım güçlendirilecek

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE HAREKET EDİLECEK

Seçer, birlik ve beraberlik içerisinde Mersin’e hizmetler yapmanın önemine değinerek, "Biz tabiki arzu ettiğimiz teklifleri getireceğiz, geçmesini sağlayacağız. Ama bunları sizlere nezaket çerçevesinde anlatarak, mümkünse de sizi ikna ederek yapacağız. Eğer iyi işler çıkartmak istiyorsak süreci birlik, beraberlik ve samimiyet içerisinde götürme gerekliliği var" dedi. 

TÜM PARTİLERE ZEYTİN DALI UZATTI

Önceki görev süreleri boyunca meclis kararları alınırken Ankara’da yaşanan siyasi gerginliklerin etkili olduğunu ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, "Bu dönem bu konularda daha dikkatli olacağız, daha farkında olacağız ve 5 yılı birbirimize kırılmadan, darılmadan, anlayış içerisinde geçireceğimizi düşünüyorum. İlçe belediye başkanlarımız olarak her konuda rahatlıkla benimle görüşme hakkına sahipsiniz. Bir masa etrafında oturur ve sizlerin sorunlarını dinleriz, çözüm için gerekli samimi hamleyi de yaparız. Kesinlikle hepinizle de iş birliği yapmak istiyorum" açıklamasında bulundu.  

ODAKLARI ANKARA DEĞİL MERSİN OLACAK

Halkın huzuru ve yapılacak işlerin doğru olması açısından muhalefetten yapıcı eleştiriler beklediğini dile getiren Seçer, "Yapıcı olunduğu noktada sonuç da alınır, doğru işler de yapılır. Bu, Mersin halkının huzuru, meclisin saygınlığı, yapacağımız işlerin bereketi ve selameti açısından da önemli. Bırakalım o yaman siyaseti Ankara’da yapsınlar. Emin olun oraya dikkatimizi çektiğimiz ve söylemlerimiz genel politikaya kaydığı noktada burada işlerin sarpa sardığını gördük. Bundan da kaçınılması gerektiği tecrübesini edindim. Bizim odağımızın Mersin olması lazım" diye konuştu. 

Kaynak: İHA